Przyszedł po pożyczkę do sąsiada. Wybił wszystkie szyby w oknach

Polska
Przyszedł po pożyczkę do sąsiada. Wybił wszystkie szyby w oknach
Pixaby/MAKY_OREL
Przyszedł po pożyczkę do sąsiada. Wybił wszystkie szyby w oknach

Sąd aresztował tymczasowo 27-latka z Łodzi, który powybijał sąsiadowi szyby w oknach. Mężczyzna był zawiedziony wysokością pożyczki, którą otrzymał od sąsiada. Za działanie w warunkach recydywy grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Jak przekazała w poniedziałek Katarzyna Zdanowska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze otrzymali wezwanie na ul. Wólczańską, gdzie według zgłoszenia jeden z sąsiadów wybił drugiemu szyby w oknach.

 

ZOBACZ: Wyrywał krzyże i rozbijał znicze, a potem pobił człowieka. Został aresztowany

 

Pożyczka po pijanemu

"Na miejscu policjanci ustalili, że do pokrzywdzonego chwilę wcześniej przyszedł 27-letni sąsiad, aby pożyczyć pieniądze. Był agresywny i czuć było od niego woń alkoholu. Nagabywany postanowił pożyczyć sąsiadowi pieniądze. Niestety agresja sprawcy wzrosła, gdy nie uzyskał żądanych stu złotych, a jedynie część tej kwoty" – wyjaśniła.

 

Zdenerwowany 27-latek wybił sześć szyb w oknach mieszkania pokrzywdzonego. Straty wyceniono na tysiąc złotych.

Mężczyzna był agresywny również w stosunku do przybyłych na miejsce policjantów, odpowie także za atak na znajomą pokrzywdzonego, która była w jego mieszkaniu w chwili napaści.

 

ZOBACZ: Ponad 75% ozdrowieńców CoVID-19 po pół roku wciąż z objawami choroby

 

Przedstawiono mu zarzuty gróźb oraz zniszczenia mienia. Ze względu na działanie w warunkach recydywy, grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

dsk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie