Nauczyciele zostaną zaszczepieni do 18 stycznia? Poseł PiS: zdążymy, spokojnie

Polska
Nauczyciele zostaną zaszczepieni do 18 stycznia? Poseł PiS: zdążymy, spokojnie
Polsat News
Gorąca dyskusja polityków na temat szczepień w programie "Debata Dnia"

Uczniowie klas I-III wrócą do szkół 18 stycznia. Decyzja o powrocie dzieci do nauczania stacjonarnego podzieliła polityków. Według opozycji jest to nierozsądne, bo w dalszym ciągu nie rozpoczęły się szczepienia nauczycieli. Pytany o to w programie "Debata Dnia" Jan Mosiński odpowiedział: - Zdążymy, spokojnie. Po programie poseł PiS sprostował swoją wypowiedź w mediach społecznościowych.

W poniedziałek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zabrał głos ws. projektu ustawy dotyczącego zniesienia prawa do odmowy przyjęcia mandatu. Szef klubu PiS stwierdził, że projekt "wydaje mi się rozsądny i logiczny". 

 

ZOBACZ: "Wydaje się rozsądny i logiczny". Terlecki o projekcie ws. mandatów

 

Uwagę, że opozycja nazywa propozycję PiS "państwem policyjnym", skwitował: - Durna opozycja w każdej sprawie mówi to samo.

 

"Marszałek Terlecki miał rację"

 

Niespodziewanie wypowiedz Terleckiego wróciła podczas dyskusji o szczepionkach w "Debacie Dnia" w Polsat News.

 

Opozycja krytycznie podchodzi do przedstawionego przez rząd Narodowego Programu Szczepień. Wskazuje, że mimo zapowiedzi powrotu dzieci do szkół, ciągle nie rozpoczęły się szczepienia nauczycieli.

 

Odnosząc się do tych zarzutów, obecny w studiu poseł PiS poseł Jan Mosiński stwierdził, że "marszałek miał rację".

 

ZOBACZ: Najmłodsi uczniowie wracają do szkół. Pozostałe obostrzenia przedłużone

 

- Marszałek Terlecki miał rację mówiąc o opozycji, że jest "durna" i ciągle jest na "nie". Niedorzeczna opozycja. Co byśmy nie zrobili, zawsze trociny będą wysypane - stwierdził. - Poseł Frysztak jest tego namacalnym przykładem - dodał odnosząc się do drugiego gościa programu - posła Konrada Frysztaka z PO. 

 

- Niedorzeczność opozycji polega na tym, że krytykuje wszystko i wszystkich jeżeli chodzi o obóz rządzący. W związku z tym również i politykę szczepień - dodał parlamentarzysta z PiS. 

 

"Trzeba być elastycznym"

 

- Przyjęliśmy Narodowy Program Szczepień. Pracowali nad nim naukowcy, samorządy medyczne, związki zawodowe. W tym programie ustalono pewien kalendarz działań - wyjaśnił. 

 

- Wirus jest jednak nieprzewidywalny, dlatego trzeba być elastycznym i my staramy się tą elastyczność utrzymywać - stwierdził. - Jak pokazuje życie, nie jest to łatwe - dodał.

 

ZOBACZ: Dziemianowicz-Bąk: otwieranie teraz szkół to przepis na katastrofę

 

Następnie Mosiński stwierdził, że "nauczyciele zostaną zaszczepieni zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem". Nie potrafił jednak wskazać konkretnej daty, kiedy rozpoczną się szczepienia tej grupy zawodowej.

 

Na słowa Mosińskiego zareagował Frysztak, który stwierdził, że "dzieci wrócą do szkół już za tydzień 18 stycznia, więc zostało już niewiele czasu". - Nauczyciele powinni być zaszczepieni przed tym terminem - dodał polityk PO.

 

- Zdążymy, spokojnie - odpowiedział mu Mosiński.

 

WIDEO: Fragment programu "Debata Dnia"

  

Zapewnienia polityka PiS zdziwiły nie tylko przedstawiciela opozycji, ale również prowadzącą program. Agnieszka Gozdyra zwróciła uwagę, że według harmonogramu nauczyciele nie będą szczepieni w styczniu. - Szczepienia nauczycieli rozpoczną się w styczniu, zgodnie z kalendarzem, o którym rozmawialiśmy - odpowiedział polityk partii rządzącej.

 

ZOBACZ: Kiedy szczepienia nauczycieli? "Nie damy rady w pierwszym kwartale"

 

- To jest właśnie obraz tego, kto nami rządzi - skwitował sytuację Frysztak. - Jeśli jest mowa o tym, że nauczyciele będą szczepieni już od jutra i zdążą do 18 stycznia, to tak nie jest - dodał. 

 

Po programie Jan Mosiński sprostował swoją wypowiedź na Twitterze. "W dzisiejszym programie »Debata dnia« w Polsat News w mojej wypowiedzi wkradł się niezamierzony błąd dot. terminu szczepień nauczycieli. Moja pomyłka polegała na tym, że miałem na myśli testy nauczycieli, a nie szczepienia. Cóż czasami w ferworze dyskusji zdarzy się wpadka" - napisał poseł PiS. 

 

dk/grz/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie