Kamala Harris w "Vogue'u". Okładka wzbudza kontrowersje

Świat
Kamala Harris w "Vogue'u". Okładka wzbudza kontrowersje
PAP/EPA/OFFICE OF THE PRESIDENT ELECT / HANDOUT
Harris 20 stycznia obejmie jeden z najważniejszych urzędów w Stanach Zjednoczonych

Okładka lutowego wydania magazynu "Vogue" krytykowana przez internautów. Zdaniem niektórych Kamala Harris nie została godnie przedstawiona jako kobieta, która 20 stycznia obejmie jeden z najważniejszych urzędów w Stanach Zjednoczonych. Kontrowersje budzi m.in. jej strój. Harris pozuje tam w garniturze i trampkach. 

"Zdecydował, że będę dla niego partnerem" -  tak o relacjach z prezydentem elektem Joe Bidenem powiedziała Kamala Harris.

 

56-letnia Harris w wywiadzie dla "Vogue'a" opowiedziała o tym, jak widzi swoją rolę wiceprezydenta USA u boku prezydenta Bidena.

 

Zaznaczyła, że "zawsze będzie mówiła prawdę, zawsze przekaże mu swoją opinię opartą na faktach, wiedzy i doświadczeniach życiowych, a także zrobi to w sposób, który pozwoli mu podjąć decyzję z pełną informacją o jej skutkach, jeśli ją o to poprosi".

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Vogue (@voguemagazine)

 

"Najważniejszym celem pierwszych 100 dni administracji Joe Bidena ma być opanowanie pandemii" - wyjaśniła Harris. "Chcemy, żeby wszyscy byli zaszczepieni i  aby szczepienia były bezpłatne" – zaznaczyła.

 

ZOBACZ: Trump będzie usunięty z urzędu? Pelosi zapowiada głosowanie

 

"Myślimy o pierwszych 100 dniach w kategoriach tego, co musimy zrobić, aby wesprzeć burmistrzów i gubernatorów oraz lokalnych urzędników w ich dystrybucji i publicznych systemach opieki zdrowotnej" - powiedziała. "Opanowanie pandemii będzie kluczowe w ponownym otwarciu naszej gospodarki" - dodała.

 

Co pomoże zjednoczyć Amerykanów?

 

Harris uważa, że ​​skupienie się na walce z koronawirusem pomoże zjednoczyć też Amerykanów, bez względu na to, na kogo głosowali w wyborach. W wywiadzie dla "Vogue"a" upomniała się też o prawa osób czarnoskórych oraz odniosła się do protestów po śmierci George'a Floyda. 46-letni Afroamerykanin zmarł podczas zatrzymania przez policję za domniemaną próbę zapłacenia fałszywym banknotem 20-dolarowym.

 

"Byłam tam z ludźmi, którzy protestowali przeciwko morderstwu George'a Floyda i po raz pierwszy zobaczyłam tak dużą różnorodność w tym, kto maszeruje ramię w ramię, krzyczy, mówi, płacze, że życie Czarnych ma znaczenie" - przekazała.

 

Okładka lutowego wydania magazynu "Vogue" jest krytykowana przez część internautów, według których Kamala Harris nie została godnie przedstawiona jako kobieta, która 20 stycznia obejmie jeden z najważniejszych urzędów w Stanach Zjednoczonych. Krytykowany jest zarówno jej strój, jak i wygląd okładki.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Vogue (@voguemagazine)

 

"Proszę przeróbcie tę okładkę! Umieśćcie ją na królewskim tle, bo ona taka jest! Ta stara zasłona wygląda jak z biura CEO i jest dla niej obraźliwa" - napisał jeden z internatutów.

 

"Samo zdjęcie nie jest straszne. Jest po prostu daleko, daleko poniżej standardów Vogue’a. Zrobili je bez zastanowienia. Jakby zadanie domowe odrobiono tego poranka. Brak szacunku" – oceniła aktywistka LGBTQ Charlotte Clymer

 

 

"Podoba mi się, że jest na okładce, ale dlaczego tak wygląda? Moglibyście zrobić dużo lepiej" - zaznaczył inny czytelnik.

 

56-letnia Kamala Harris na obu wersjach okładki ma na sobie stylizacje od amerykańskich projektantów. Błękitny garnitur od Michaela Korsa, ciemnobrązowy żakiet to projekt Donalda Deala, ubrała też czarne Conversy.

 

Jak wyjaśniono, obie stylizacje zostały wybrane i uzgodnione zarówno z Kamalą Harris, jak i zespołem, który przygotował okładkę. Zdjęcia wykonał czarnoskóry 26-letni fotograf Tyler Mitchell.

Marzena Ignor
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie