Nawet -18 stopni C. Ostrzeżenia IMGW dla kilku regionów

Polska
Nawet -18 stopni C. Ostrzeżenia IMGW dla kilku regionów
PAP/Darek Delmanowicz
Temperatura minimalna w nocy z niedzieli na poniedziałek może spaść do minus 18 st. C.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem w sześciu powiatach w woj. małopolskim i śląskim. W niektórych miejscach temperatura minimalna w nocy z niedzieli na poniedziałek może spaść do minus 18 st. C.

Alert pierwszego stopnia przed silnym mrozem w woj. śląskim wydano dla powiatów cieszyńskiego i żywieckiego. IMGW prognozuje, że temperatura minimalna w nocy miejscami wyniesie tam od -17 do -14 st. C, a temperatura maksymalna w dzień będzie wynosić od -3 do -1 st. C. Średnia prędkość wiatru od 2 do 7 km/h.

 

ZOBACZ: Hiszpania: ponad 100 osób od piątku uwięzionych w centrum handlowym

 

W woj. małopolskim ostrzeżenia przed silnym mrozem wydano dla powiatów tatrzańskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego i gorlickiego. Prognozuje się tam temperaturę minimalną w nocy miejscami od -18 do -15 st. C. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -5 do -2 st. C. Średnia prędkość wiatru od 2 do 7 km/h.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia i życia.

 

sgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie