Ponacinane drzewa przy drodze wojewódzkiej. Jedno z nich prawie zmiażdżyło ciężarówkę

Polska
Ponacinane drzewa przy drodze wojewódzkiej. Jedno z nich prawie zmiażdżyło ciężarówkę
Polsat News
Ktoś w niebezpieczny sposób ponacinał drzewa przy drodze. Nad ich usunięciem straż pożarna pracowała przez wiele godzin

O dużym szczęściu może mówić kierowca ciężarówki, przed którego pojazdem runęło na jezdnię drzewo. Funkcjonariusze policji widzieli, jak duża lipa spada tuż pod koła nadjeżdżającego samochodu. Mężczyzna życiem mógł przypłacić - jak się okazało - cudzą głupotę. Oględziny wykazały bowiem, że pień został przez kogoś nacięty. Tak jak i kilkadziesiąt innych.

Po godzinie 22 policyjny patrol na trasie Kawle-Dolina Jadwigi przy drodze wojewódzkiej numer 211 zauważył leżące na drodze drzewo.  Przeprowadzone przez funkcjonariuszy wstępne oględziny wykazały, że pień został nacięty i to nie przy ziemi, lecz na pewnej wysokości.

 

ZOBACZ: Tragiczny wypadek w lesie. Drzewo spadło na mężczyznę

 

- W trakcie interwencji policjanci zauważyli, że drzewo było podcięte. Wówczas dostrzegli również, że kolejne przydrożne pnie noszą te same ślady - powiedział Polsat News st. asp. Piotr Gdaniec z Komendy Powiatowej w Kartuzach.

 

Ktoś naciął drzewa piłą mechaniczną

 

Została wezwana straż pożarna. - Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że przewrócone na jezdnię drzewo, blokuje ruch pojazdów. Podczas usuwania drzewa zauważono, że drzewo to zostało wcześniej podcięte piłą mechaniczną. W pobliżu zauważono podcięcia na innych drzewach w kierunku Gowidlina. O kolejnych podciętych drzewach przy trasie Gowidlino - Dolina Jadwigi powiadomił nas patrol policji - powiedział portalowi kartuzy.info rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach, Marek Szwaba.

 

Wideo: kilkadziesiąt przydrożnych drzew zostało naciętych przez nieznanego sprawę. 

  

 

Jedno z drzew spadło wprost pod koła nadjeżdżającej ciężarówki - Były ogromnym zagrożeniem dla kierowców. Funkcjonariusze widzieli, jak jedno runęło przed samochodem - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Piotr Gdaniec.

 

W związku z sytuacją podjęto niezwłoczne działania mające na celu usunięcie uszkodzonych pni. Przez cztery godziny pracowało nad tym sześć zastępów straży pożarnej. Łącznie wyciętych zostało 13 drzew. Wideo z akcji zostało opublikowane przez "Express Kaszubski".

 

 

W piątek przed godziną szóstą rano dyżurny komendy w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o kolejnych naciętych drzewach. Z otrzymanych informacji wynikało, że znajdują się one na trasie Puzdrowo-Tucholino. Straż pożarna usunęła tam następnych 7 drzew.

 

!!! UWAGA !!! !!! PILNE !!! !!! UDOSTĘPNIAJCIE !!! !!! POMÓŻMY ZŁAPAĆ SPRAWCÓW !!! 2 / 2021 W dniu dzisiejszym o...

Opublikowany przez OSP KSRG Nowa Karczma Piątek, 8 stycznia 2021

 

O pomoc do kierowców zaapelowali strażacy z OS KSRG Nowa Karczma i  funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Śledczy szukają osób, które mogły być świadkami podcinania drzew. O zgłaszanie się proszą także kierowców aut wyposażonych w kamery, którzy w przeciągu ostatnich dwóch tygodni poruszali się wyżej wymienionymi trasami.

 

Sprawcy, bądź sprawcom, za spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym grozi do 8 lat więzienia.

rsr/sgo/ polsatnews.pl kartuzy.info, expresskaszubski.pl, Polskie Radio Koszalin
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie