Pożar na Pomorzu. 19 zastępów strażaków w akcji [WIDEO]

Polska
Pożar na Pomorzu. 19 zastępów strażaków w akcji [WIDEO]
KW PSP w Gdańsku
Dwanaście zastępów straży pożarnej gasiło pożar magazynu balotów na Pomorzu.

Do pożaru magazynu z balotami i maszynami rolniczymi doszło w niedzielę we wsi Janowice na Pomorzu. Ogień bel słomy gasiło 19 zastępów strażaków. W pożarze nikt nie ucierpiał.

W pożarze, który wybuchł około godz. 6:30 w niedzielę nikt nie został poszkodowany - poinformowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

 

Budynek, który objęty był w całości pożarem miał 7 metrów długości i 25 metrów szerokości. Obiekt miał 6 metrów wysokości, a łuna ognia widoczna była z odległości kilkunastu kilometrów - podał portal zyciepomorza.pl.

 

- Budynek ma dach o stalowej konstrukcji przykryty blachą, który zapadł się do środka. Z tego względu ciężki sprzęt musi rozrywac konstrukcję, a akcja gaśnicza jest utrudniona, bo strażacy nie mogą wejść do budynku - powiedział polsatnews.pl rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Lęborku kpt. Marcin Elwart.

 

Po godzinie 15 na miejscu wciąż trwała akcja gaśnicza. - Pożar został opanowany, ale dogaszenie go będzie trwało jeszcze od kilku do kilkunastu godzin - powiedział kpt. Marcin Elwart.

 

Nie są znane przyczyny wybuchu ognia. Będzie je wyjaśniać Komenda Powiatowa Policji w Lęborku. Straż pożarna nie oszacowała jeszcze wstępnych strat.

 

W akcji gaśniczej brały udział państwowe i ochotnicze jednostki straży z powiatu lęborskiego i powiatów przyległych.

 

 

Strażacy-ochotnicy z remizy w Łebieniu zamieścili na Facebooku nagranie z akcji gaśniczej.

 

 

We wnętrzu magazynu płonęły wysuszone baloty.

Łuna była widoczna z kilkunastu kilometrów.KW PSP w Gdańsku
Łuna była widoczna z kilkunastu kilometrów.

 

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie