Wypadek podczas nabierania wody. Mężczyzna wpadł do 22-metrowej studni

Polska
Wypadek podczas nabierania wody. Mężczyzna wpadł do 22-metrowej studni
Polsat News
Uratowany 56-latek był przytomny, ale mocno wychłodzony

Strażacy uratowali mężczyznę, który wpadł do głębokiej na ponad 20 metrów przydomowej studni. 56-latek był przytomny, ale mocno wychłodzony. Temperatura jego ciała wynosiła zaledwie 26 stopni Celsjusza. Trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę w miejscowości Przysieki koło Jasła (woj. podkarpackie). 56-letni mężczyzna wpadł do głębokiej na ponad 20 metrów studni.  

 

ZOBACZ: 6-letni chłopiec wpadł do studni

 

- Był to najprawdopodobniej nieszczęśliwy wypadek. Mężczyzna podczas nabierania wody, przechylił się i wpadł do studni - powiedział Polsat News podkom. Piotr Wojtunik, rzecznik policji w Jaśle.

 

Mężczyzna może jednak mówić o sporym szczęściu, bo jego wołanie o pomoc usłyszał sąsiad, który wezwał służby ratunkowe. 

 

Wideo: mężczyzna wpadł do 22-metrowej studni

  

- Zanurzony w wodzie mężczyzna znajdował się na głębokości około 20 metrów. Przytrzymywał się łańcucha, na którym mieszkańcy domu spuścili mu wiadro - wyjaśnił w Polsat News bryg. Wacław Pasterczyk, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

 

ZOBACZ: Koń wpadł do studni. Strażacy wyciągnęli go gołymi rękami

 

56-latka udało się uratować. - Strażacy użyli do wyciągnięcia mężczyzny tzw. trójnogu. Jest to specjalne urządzenie, na którym jeden ze strażaków opuścił się do studni, przypiął mężczyznę i obaj zostali wyciągnięci na zewnątrz - opisał Pasterczyk. 

 

 

Był przytomny, ale bardzo wyziębiony. Strażacy udzielili mu pierwszej pomocy oraz podali tlen. - Temperatura jego ciała w chwili przekazywania pogotowiu wynosiła 26 stopni Celsjusza - dodał strażak. 

 

Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Sprawę wyjaśnia policja. 

dk/msl/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie