Nie żyje Główny Inspektor Pracy. Andrzej Kwaliński miał 67 lat

Polska
Nie żyje Główny Inspektor Pracy. Andrzej Kwaliński miał 67 lat
pip.gov.pl
Andrzej Kwaliński był przez 36 lat zawodowo związany z Państwową Inspekcją Pracy

8 stycznia 2021 r. zmarł niespodziewanie Główny Inspektor Pracy Andrzej Kwaliński, doświadczony inspektor pracy, ceniony szef i kolega - poinformowano na stronie Państwowej Inspekcji Pracy.

Andrzej Kwaliński był przez 36 lat zawodowo związany z Państwową Inspekcją Pracy.

 

"Przeszedł w urzędzie przez wszystkie szczeble kariery zawodowej, zdobywając kolejne inspektorskie doświadczenia w okręgowych inspektoratach pracy w Kielcach i Warszawie oraz w Głównym Inspektoracie Pracy. Stale doskonalił warsztat inspektora pracy, awansując przy tym na coraz wyższe stanowiska" - poinformowała Państwowa Inspekcja Pracy. 

 

"Pozostawił po sobie głęboki smutek współpracowników" - dodano.

 

 

Kwaliński urodził się w 1954 roku. Był absolwentem Politechniki Świętokrzyskiej, gdzie uzyskał tytuł inżyniera elektryka. W Urzędzie został zatrudniony 1 marca 1985 roku. Zaczynał od Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach.

 

W latach 2006-2008 pełnił funkcję Okręgowego Inspektora Pracy w Warszawie, a w latach 2009-2016 był zatrudniony na stanowisku nadinspektora pracy. 23 listopada 2017 r oku objął funkcję zastępcy Głównego Inspektora Pracy, a 24 września 2020 roku został powołany na stanowisko Głównego Inspektora Pracy.

dk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie