Kolęda w czasach pandemii. Wierni dostali specjalny "pakiet"

Polska
Kolęda w czasach pandemii. Wierni dostali specjalny "pakiet"
facebook.com/parafiakrosno

Pandemia koronawirusa zmienia znaną nam rzeczywistość. Ze względu na pandemię nie mogą odbywać się tradycyjne odwiedziny duszpasterskie. Niezwykłą pomysłowością wykazała się jednak Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim.

Tradycyjnie po świętach Bożego Narodzenia rozpoczyna się czas odwiedzin duszpasterskich. Kapłani odwiedzają parafian w ich domach aby je poświęcić i pomodlić się razem z domownikami. W tym roku wobec pandemii koronawirusa tzw. "kolęda" nie jest możliwa.

 

Na wyjątkowy pomysł wpadli zatem księża z Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim. Wierni podczas uroczystości Trzech Króli otrzymali wodę święconą w butelkach. 

 

ZOBACZ: Łódzkie: zarzuty dla kierowcy po śmiertelnym wypadku. Grozi mu więzienie

 

"Podczas Mszy będziemy święcili kadzidło i kredę do oznaczania drzwi naszych mieszkań i domów. W tym roku z racji braku wizyty duszpasterskiej, chcemy przekazać też wodę święconą, oraz uroczystą modlitwę błogosławieństwa domu i rodziny. Cały pakiet można będzie zabrać ze sobą" - poinformowano we wtorek w mediach społecznościowych.

 

 

Oprócz wody święconej parafianie mogli zabrać kredę, kadzidło oraz tekst błogosławieństwa. Tym samym mieszkańcy mogą samodzielnie poświęcić swoje domy i odmówić modlitwę. 

dsk/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie