Ładunki wybuchowe przy Kapitolu. Ranni policjanci

Świat
Ładunki wybuchowe przy Kapitolu. Ranni policjanci
PAP/EPA/WILL OLIVER
Policja używała gazu łzawiącego i granatów hukowych

Według amerykańskich mediów w Waszyngtonie, w którym trwają zamieszki, policja w okolicach Kapitolu zabezpieczyła ładunki wybuchowe. Co najmniej 13 osób aresztowano, przejęto pięć sztuk broni, kilku funkcjonariuszy jest rannych - poinformował szef policji Dystryktu Kolumbii Robert Contee. Policja wypiera protestujących sprzed Kapitolu, używając gazu łzawiącego i granatów hukowych - donoszą media.

Fox News, opierając się na źródłach w siłach porządkowych, informuje o trzech niezidentyfikowanych czarnych pakunkach, z których wystawały rury i kable. Nie jest do końca jasne, czy były to prawdzie ładunki wybuchowe - dodano.

 

Według CNN policja zabezpieczyła dwa improwizowane ładunki wybuchowe, jeden w budynku, w którym mieści się krajowy komitet Partii Republikańskiej, drugi na terenie kompleksu Kapitolu. Były to prawdziwe ładunki wybuchowe, które zostały unieszkodliwione - przekazała stacja.

 

Agencja Associated Press pisze o "co najmniej jednym" ładunku wybuchowym, który został znaleziony niedaleko budynku Kapitolu i nie stanowi już zagrożenia.

 

ZOBACZ: Uzbrojeni zwolennicy Trumpa przed budynkiem Kapitolu w Atlancie

 

Szef policji Dystryktu Kolumbii Robert Contee podał informację sytuacji po zamieszkach. 13 osób aresztowano, przejęto pięć sztuk broni, kilku funkcjonariuszy jest rannych. 

 

Contee podkreślił, że żadna z aresztowanych osób nie była mieszkańcem Waszyngtonu. Przekazał, że kilku funkcjonariuszy zostało rannych, ale mimo tego nadal pełnią służbę.

 

Telewizja CNN poinformowała, że policja Kapitolu zatrzymała co najmniej 20 osób.

 

Agencja Reutera przekazała, że budynek Kapitolu został zabezpieczony przez policję. Associated Press i telewizja CNN informują, że policja używa gazu łzawiącego i granatów hukowych.

grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie