"Pana kolega kolejny raz się »zsasinił«". Dyskusja o podwyżkach cen prądu

Polska
"Pana kolega kolejny raz się »zsasinił«". Dyskusja o podwyżkach cen prądu
Polsat News
Posłowie dyskutowali o nadchodzących podwyżkach cen prądu.

Jednym z tematów wtorkowej "Debaty Dnia" były nadchodzące podwyżki cen prądu. Zdaniem posła Lewicy Tomasza Treli rząd PiS oszukał w tej sprawie Polaków. - Wzrosty kosztów energii wynikają z pakietu klimatycznego, który przyjęli nasi poprzednicy. Odziedziczyliśmy gospodarkę energetyczną w stu procentach opartą na węglu - ripostował wiceminister, poseł PiS Marcin Horała. 

- Pana kolega z rządu, Jacek Sasin, kolejny raz się "zsasinił" - obiecał Polkom i Polakom rekompensaty za podwyżki energii - oszukał. Obiecał, że zorganizuje wybory kopertowe - oszukał - ocenił poseł Lewicy Tomasz Trela. 

 

ZOBACZ: Drastyczna podwyżka cen prądu w Polsce

 

Wiceminister infrastruktury i poseł PiS Marcin Horała podkreślał, że "i pan premier Sasin i PiS zrobił wszystko, by wybory przeprowadzić".

 

"Panu nigdy bułek nie zabraknie"

 

- Pan nie musi wiedzieć, ile kosztuje bułka, bo panu nigdy bułek nie zabraknie, ale emeryt, który dostaje 1200 zł emerytury i ma zapłacić więcej za prąd każdego miesiąca już wie i liczy, ile tych bułek mniej będzie mógł zjeść - jesteście nieuczciwi, nieprzyzwoici i nie szanujecie Polek i Polaków - przekonywał Trela. 

 

Wideo: fragment programu "Debata Dnia"

  

- Podziwiam zdolność pana posła, że z kamienną twarzą potrafi powiedzieć każdą bzdurę - jakby to ode mnie zależało, to bym dał panu Złotą Palmę i w ramach bonusu mógłby pan się zaszczepić poza kolejnością. Wzrosty kosztów energii wynikają z pakietu klimatycznego, który przyjęli nasi poprzednicy. Odziedziczyliśmy gospodarkę energetyczną w stu procentach opartą na węglu - ripostował Horała. 

jo/msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie