Pijani policjanci pełnili służbę na komisariacie

Polska
Pijani policjanci pełnili służbę na komisariacie
zdj. ilustracyjne/ Policja
Według nieoficjalnych informacji, funkcjonariusze mieli po ok. promil alkoholu w wydychanym powietrzu

Po około promilu alkoholu mieli dwaj dyżurni oficerowie jednego z gdańskich komisariatów podczas pełnienia służby. Po ujawnieniu sprawy decyzją komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku zostali zwolnieni ze służby.

Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 stycznia br. Sprawę ujawnił mężczyzna, który zjawił się na przesłuchanie na jeden z gdańskich komisariatów. Zachowanie oficerów dyżurnych wydało mu się podejrzane i po wizycie na posterunku zadzwonił na alarmowy numer 112 Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i powiadomił, że oficerowie dyżurni w komisariacie, gdzie składał zeznania mogą być nietrzeźwi.

 

ZOBACZ: Policjanci z zarzutami. Mieli pobić bezdomnego i znęcać się nad nim

 

- Od razu po otrzymaniu zgłoszenia z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego komendant polecił przeprowadzić kontrolę i zweryfikować informacje. Działania w tej sprawie były błyskawiczne i zostały podjęte natychmiast. Funkcjonariusze zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu, wynik badania potwierdził, że mężczyźni są nietrzeźwi - powiedziała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska.

 

Według nieoficjalnych informacji, funkcjonariusze mieli po ok. promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Funkcjonariusze zostali zawieszeni

 

Komendant Miejski Policji w Gdańsku bezpośrednio po zdarzeniu zawiesił obu mężczyzn w wykonywaniu obowiązków służbowych, wszczął postępowanie dyscyplinarne, a Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podpisał rozkaz o zwolnieniu ich ze służby.

 

- Zachowanie obu mężczyzn stoi w sprzeczności z jakąkolwiek etyką i z pewnością nie ma nic wspólnego ze służbą dla ludzi, do której powołany jest każdy policjant - dodała oficer prasowa gdańskiej policji. 

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie