Zabójstwo młodej kobiety. Policja opublikowała wizerunek poszukiwanego mężczyzny

Polska
Zabójstwo młodej kobiety. Policja opublikowała wizerunek poszukiwanego mężczyzny
KPP Żary
Policja poszukuje partnera zamordowanej kobiety

W poniedziałek w jednym z domów we wsi Sieniawa Żarska (woj. lubuskie) znaleziono zwłoki 25-letniej kobiety. Śledczy podejrzewają, że mogło dojść do zabójstwa. W sprawę ma być zamieszany partner zamordowanej kobiety. Trwają poszukiwania mężczyzny. Policja opublikowała jego wizerunek oraz dane.

Do zabójstwa doszło prawdopodobnie w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jak poinformowała reporterka Polsat News rodzina kobiety nie mogła się z nią skontaktować. O pomoc poproszono policjantów. Funkcjonariusze siłą weszli do mieszkania młodej kobiety.

 

ZOBACZ: Poznań. Miał zabić znajomego siekierą. Mieszkał ze zwłokami przez miesiąc

 

W środku znaleźli martwą kobietę. Według nieoficjalnych informacji ciało 25-latki leżało w łazience. Miała ranę kłutą szyi. - Przeprowadzone na miejscu czynności, wskazują, że została ona w sposób zbrodniczy pozbawiona życia - powiedział Polsat News Łukasz Wojtasik z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. 

 

Według śledczych w sprawę śmierci kobiety może być zamieszany jej 27-letni partner. 

 

Przyznał się do zbrodni w liście

 

Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarki Polsat News wynika, że podejrzewany o zbrodnię mężczyzna zostawił w domu swoich rodziców list, w którym przyznał się do popełnienia zbrodni. Dokładne okoliczności śmierci kobiety wyjaśni zaplanowana na poniedziałek sekcja zwłok.

  

 

27-latek jest poszukiwany przez policję. W poniedziałek po południu opublikowano jego wizerunek i dane. Podejrzany to urodzony w 1994 roku Wojciech Plis. Mężczyzna jest mieszkańcem Sieniawy Żarskiej. 

 

"Może poruszać się samochodem marki Mitsubishi Carisma koloru czerwonego o numerze rejestracyjnym FZA 37202. Niewykluczone, że będzie chciał przekroczyć granicę i ukrywać się na terenie Niemiec" - poinformowała policja.

Osoby posiadające informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Żarach pod numerami telefonu: 47 79 41 211, 47 79 41 253, 47 79 41 262. 

dk/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie