Poznań. Miał zabić znajomego siekierą. Mieszkał ze zwłokami przez miesiąc

Polska
Poznań. Miał zabić znajomego siekierą. Mieszkał ze zwłokami przez miesiąc
Polsat News
Na tę chwilę śledczy nie informują, jakie mogły być motywy działania 58-latka

58-letni Przemysław H. usłyszał zarzut zabójstwa 44-latka na poznańskiej Wildzie - poinformował w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak. Zwłoki ofiary ujawniono w poniedziałek; mężczyzna zginął od uderzenia siekierą.

- 28 grudnia policjanci ujawnili w jednym z mieszkań na poznańskiej Wildzie zwłoki 44-letniego mężczyzny, którego zaginięcie wcześniej zgłosiła rodzina. W związku z tą sprawą 58-letni Przemysław H. usłyszał zarzut z art. 148 kk, czyli popełnienia zbrodni zabójstwa - poinformował w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak.

 

ZOBACZ: Zabił partnerkę, później spalił jej ciało i ukrył je. 32-latek aresztowany

 

Jak dodał, Przemysław H. jest podejrzany o dokonanie zabójstwa poprzez dwukrotne uderzenie ofiary siekierą w głowę. - Mężczyzna przyznał się do zarzutu, złożył obszerne wyjaśnienia, które są teraz weryfikowane - podkreślił Wawrzyniak.

 

"Zwłoki były w stanie rozkładu"

 

- Zwłoki podczas ujawnienia były już w stanie rozkładu, a podejrzany przebywał w tym samym mieszkaniu. Przyjmujemy więc - według dotychczasowych ustaleń śledztwa - że do zdarzenia doszło w bliżej nieustalonym czasie, ale od listopada do grudnia 2020 roku - wskazał prokurator.

 

W środę na wniosek prokuratury poznański sąd rejonowy aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

 

Na tę chwilę śledczy nie informują, jakie mogły być motywy działania 58-latka.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie