Polka uhonorowana przez Elżbietę II

Świat
Polka uhonorowana przez Elżbietę II
Twitter/The Royal Family
Pracująca od lat dla rodziny królewskiej Polka, została wyróżniona przez królową Elżbietę II

Pracująca od lat dla rodziny królewskiej Polka, została wyróżniona przez królową Elżbietę II. Agnieszka Monika Kosterska, która jest zatrudniona jako pomoc gospodyni w jednej z królewskich rezydencji w Londynie, otrzymała od królowej srebrny medal Royal Victorian.

Przed zakończeniem 2020 roku, Pałac Buckingham opublikował na swojej stronie internetowej listę osób odznaczonych przez królową Elżbietę II.

 

Wśród 1239 wyróżnionych osób znaleźli się m.in. kierowca F1 Lewis Hamilton, który otrzymał tytuł szlachecki. 35-letni Hamilton, który w sezonie 2020 zdobył po raz siódmy tytuł mistrza świata Formuły 1 i wyrównał rekordowe osiągnięcie Niemca Michaela Schumachera, jest czwartym kierowcą F1 z nadanym za zasługi tytułem szlacheckim. Wcześniej otrzymał je Jack Brabham, Stirling Moss i Jackie Stewart.

 

106-letnia wolontariuszka


Na długiej liście wyróżnionych są również m.in.: aktorka Sheila Hancock, były piłkarz Jimmy Greaves oraz muzyk Craig David. Zostali oni odznaczeni Orderem Imperium Brytyjskiego.

 

ZOBACZ: Iga Świątek została odznaczona przez prezydenta Złotym Krzyżem Zasługi


W roku pandemii Covid-19 na liście nagrodzonych nie zabrakło miejsca dla osób walczących z koronawirusem w Wielkiej Brytanii. Królowa uhonorowała pracowników służby zdrowia, opieki społecznej oraz wolontariuszy pomagającym innym w potrzebie.


Jedną z takich osób jest 106-letnia aktywistka Anne Baker, która pomagała zbierać pieniądze na fundację zajmującą się zwalczaniem przemocy wobec młodzieży.

 

Wyróżniona Polka


Na liście odznaczonych jest również polski akcent. Wśród nagrodzonych znalazła się nasza rodaczka Agnieszka Monika Kosterska. Polka została odznaczona przez królową Elżbietę II medalem Royal Victorian. Medal ten został ustanowiony w 1896 roku przez królową Wiktorię. Jest przyznawany za wzorową służbę na rzecz rodziny królewskiej.

 


Wyróżniona Polka od lat pracuje dla rodziny królewskiej. Jest zatrudniona w rezydencji Wren House na terenie Pałacu Kensington w Londynie jako pomoc gospodyni. W posiadłości tej na co dzień mieszka książę Edward, jeden z kuzynów królowej.

dk/prz/ thepolishtelegraph.co.uk, polatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie