Niedziele handlowe 2021 - lista. Kiedy sklepy będą otwarte?

Polska
Niedziele handlowe 2021 - lista. Kiedy sklepy będą otwarte?
PAP/EPA/YONHAP
Pierwsza w 2021 roku niedziela handlowa przypadnie 31 stycznia roku

W bieżącym roku zakupy w niedzielę zrobimy 7 razy. Pierwsza taka okazja przypadnie 31 stycznia.

Pierwsza w 2021 roku niedziela handlowa przypadnie 31 stycznia roku i zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele, będzie pierwszą z 7 niedziel handlowych w roku 2021.

 

Kolejną okazją do niedzielnych zakupów będzie 28 marca. Niedziele handlowe wprowadzono także 25 kwietnia, 27 czerwca i 29 sierpnia. Zakupy zrobimy również 12 i 19 grudnia.

 

Do 100 tys. zł grzywny

 

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

 

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

 

ZOBACZ: Galerie handlowe będą znowu zamknięte. Branża zaskoczona

 

W związku z epidemią, wszystkich placówkach handlowych jest wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni.

 

Narodowa kwarantanna

 

Do 17 stycznia trwa kwarantanna narodowa. Oznacza to, że zamknięte są m.in. galerie handlowe, oprócz sklepów zapewniających zaspokojenie podstawowych potrzeb, czyli np. sklepów spożywczych, aptek i drogerii. W sklepach obowiązują limity osób i maseczki.

ac/sgo/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie