Idea Bank Leszka Czarneckiego zostanie przejęty przez Pekao S.A.

Polska
Idea Bank Leszka Czarneckiego zostanie przejęty przez Pekao S.A.
Polsat News
Idea Bank zostanie przejęty przez państwowy bank Pekao SA

Bankowy Fundusz Gwarancyjny wszczął przymusową restrukturyzację Idea Banku, 3 stycznia 2021 r. bank ten zostanie przejęty przez Pekao - poinformował w czwartek w komunikacie BFG. Zapewnia, że klienci Idea Banku są i będą obsługiwani tak jak dotąd.

"Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ze względu na bardzo złą sytuację kapitałową Idea Banku S.A., wszczął jego przymusową restrukturyzację. Bank zostanie 3 stycznia 2021 r. przejęty przez Bank Pekao S.A., jeden z największych banków w Polsce" - napisano w czwartkowym komunikacie BFG.

 

ZOBACZ: Afera GetBack. Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury o areszt Czarneckiego

 

Dodano, że wszystkie depozyty klientów zostaną w całości przeniesione do banku przejmującego, podobnie jak kredyty, nie zostanie również zawieszona obsługa klientów. 

 

"W związku z przymusową restrukturyzacją klienci nie muszą podejmować żadnych działań w celu przeniesienia rachunków bankowych" - podkreślono.

 

Od poniedziałku oddziały Idea Banku będą dostępne dla klientów pod szyldem Pekao.

 

Pekao: przejęcie Idea Banku oznacza zwiększenie skali działalności

 

"Dla banku Pekao SA przejęcie oznacza zwiększenie skali działalności i rozwój bazy klientów w segmentach mikrofirm i MŚP, strategicznych dla rozwoju banku. Struktura przejęcia w ramach przymusowej restrukturyzacji pozwala zminimalizować wpływ przejęcia na profil płynnościowy i kapitałowy banku Pekao SA" - napisano w komunikacie Pekao.

 

Dodano, że przejęcie, w ramach procesu przymusowej restrukturyzacji, pozwoli ograniczyć negatywny wpływ upadłości Idea Banku na sektor bankowy.

 

- Struktura transakcji pozwala z jednej strony zabezpieczyć pozycję kapitałową i płynnościową Banku Pekao S.A., nie wpływając na potencjał dywidendowy banku, a z drugiej, dzięki wykorzystaniu efektów skali pozwala wygenerować wartość dla akcjonariuszy w formie synergii. W szczególności będziemy się skupiać na utrzymaniu dostępu do finansowania dla klientów biznesowych i udostępnieniu im oferty produktowej naszego Banku, umożliwiając dalszy rozwój ich biznesu. Przygotujemy też bardzo atrakcyjną ofertę powitalną dla klientów detalicznych Idea Bank S.A., m.in. zaproponujemy konto osobiste wraz ze wszystkimi bankomatami w Polsce i na świecie na rok bez opłat oraz atrakcyjnie oprocentowane lokaty powitalne. Jednocześnie, dostępna będzie specjalna oferta kredytowa dla mikrofirm – powiedział, cytowany w komunikacie, p.o. prezesa Pekao SA Leszek Skiba.

jo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie