Belgia. Rowerzysta kopnął 5-latkę, bo nie zdążyła zejść z drogi [WIDEO]

Świat
Belgia. Rowerzysta kopnął 5-latkę, bo nie zdążyła zejść z drogi [WIDEO]
Twitter/ BoumBaDaBoum
Mężczyźnie grozi rok więzienia

Belgijską opinię publiczną zbulwersowało zachowanie rowerzysty, który przejeżdżając obok 5-letniej dziewczynki, kopnął ją w plecy, przez co ta upadła na ziemię. Całe zdarzenie przypadkiem zarejestrował jej ojciec. Opublikował je w internecie, a policja wystawiła za cyklistą list gończy.

Do przykrej i groźnie wyglądającej sytuacji doszło w święta w belgijskiej miejscowości Verviers. 

 

Dziewczynka, spacerując ze swoimi rodzicami, nie usłyszała rowerowego dzwonka i nie zdążyła zejść z drogi rozpędzonemu rowerzyście, który - przejeżdżając obok dziecka, kopnął je. Dziewczynka upadła na ziemię. 

Zdarzenie zarejestrował ojciec dziecka, który telefonem filmował rodzinny spacer. Próbował zatrzymać agresora, ale ten odjechał. 

 

ZOBACZ: Roczne dziecko zastrzelone w Kanadzie. Policja próbowała zatrzymać ojca

 

Dziewczynce, poza drobnymi potłuczeniami, nic się nie stało, jednak rodzice o całym zajściu powiadomili służby. Opublikowali także nagrany filmik w internecie.

 

Lokalna policja wystawiła za mężczyzną list gończy. Finalnie, sam zgłosił się on na komendę. Funkcjonariuszom tłumaczył, że "nie zdawał sobie sprawy, że uderzył dziewczynkę". Policjanci, dysponując dowodem w postaci nagrania i po przesłuchaniu bliskich dziecka, nie uwierzyli w jego tłumaczenia. Prowadzą postępowanie w kierunku napaści oraz pobicia. 

 

Mężczyźnie grozi rok więzienia.

emi/ml/ brusselstimes.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie