Roboty gotowe na sylwestra. Zobacz ich niesamowity taniec

Świat
Roboty gotowe na sylwestra. Zobacz ich niesamowity taniec
YouTube/Boston Dynamics
Maszyny zaprezentowały układ choreograficzny do piosenki "Do You Love Me"

Najbardziej zaawansowane roboty na świecie od Boston Dynamics poruszają się coraz sprawniej. Z okazji nadchodzącego końca roku maszyny zaprezentowały swoje możliwości tańcząc do znanego utworu "Do You Love Me" grupy The Contours.

Boston Dynamics postanowiło uczcić nadejście nowego roku w bardzo oryginalny sposób. Firma tworząca roboty opublikowała w serwisie YouTube niezwykłe wideo, którego głównymi bohaterami są właśnie roboty. Maszyny zaprezentowały układ choreograficzny do piosenki "Do You Love Me" grupy The Contours. 

 

W spocie występują trzy roboty: ATLAS, Spot i Handle. "Szczęśliwego Nowego Roku od nas wszystkich" - napisano pod nagraniem.

 

 

W ubiegłym miesiącu firma stała się własnością koreańskiego Hyundaia, który zamierza dalej rozwijać projekty niesamowitych robotów, ale już z myślą o zastosowaniu ich w armii. Wojsko nie szczędzi funduszy na takie technologie, a to właśnie na polach walki mogą się one przyjąć najszybciej.

 

ZOBACZ: Restauracja "smart". Tutaj nie ma kelnerów i kucharzy

 

Jest więc duża szansa, że dzięki armii, roboty w końcu spopularyzują się i ostatecznie szybciej pojawią się w naszych domach, gdzie będą służyły nam przy okazji wykonywania codziennych czynności.

 

Rewolucja w robotyce

 

Roboty przeszły ogromną przemianę w ciągu ostatnich lat. Jeszcze 4 lata temu napędzały je silniki spalinowe, a z tułowia wychodziły im grube kable. Dziś maszyny są zasilane elektrycznie, można nimi sterować zdalnie lub mogą one funkcjonować w pełnym trybie autonomicznym. ATLAS bez problemu może przenosić ładunki o wadze kilkudziesięciu kilogramów przez trudny teren.

 

Boston Dynamics rozpoczęło już sprzedaż robo-psa o nazwie Spot, a ATLAS dołączy do niego za 2 lata. Celem jest zbudowanie maszyny humanoidalnej, która nie będzie ustępować człowiekowi w kwestiach poruszania się i wykonywania najbardziej skomplikowanych czynności.

 

ZOBACZ: Towarzysz astronautów może się przydać podczas pandemii

 

NASA niedawno zapowiedziała, że tego typu maszyny są przyszłością eksploracji kosmosu. To one za astronautów będą wykonywały najbardziej niebezpieczne zadania na spacerach kosmicznych czy na zewnątrz baz, które powstaną na Księżycu i Marsie. Agencja planuje, że pierwsze roboty pojawią się na Srebrnym Globie jeszcze w latach 20. XXI wieku.

dk/ GeekWeek, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie