Kędzierzyn-Koźle. Wybuch w zakładach chemicznych

Polska
Kędzierzyn-Koźle. Wybuch w zakładach chemicznych
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu
Do wybuchu doszło w środowy wieczór

W środę w godzinach wieczornych na ternie zakładów chemicznych Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu (woj. opolskie) doszło do eksplozji. Jedna z hal uległa częściowemu zawaleniu. 5 osób jest poszkodowanych, 2 przewieziono do szpitala. Trwa akcja ratunkowo-gaśnicza.

Do wybuchu i pożaru doszło w obiekcie przy ulicy Szkolnej w Holdingu Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu. - Hala jednej z firm uległa częściowemu zawaleniu. Dwie osoby są pod opieką zespołu ratownictwa medycznego - podał mł. asp. Łukasz Nowak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

 

Po wybuchu na miejsce wezwano specjalistyczną grupę poszukiwawczo-ratowniczą z psem, która ma sprawdzić, czy wszyscy zdołali opuścić budynek.

 

Dzisiaj o godz. 18.37 dyżurny SKKP otrzymał zgłoszenie o wybuchu w jednym z zakładów znajdującym się na terenie Holdingu...

Opublikowany przez Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu Środa, 30 grudnia 2020

 

Wybuch w zakładzie przetwarzającym magnez

 

W wyniku rozpoznania stwierdzono wybuch w zakładzie przetwarzającym magnez. W jego wyniku 5 osób zostało poszkodowanych, 2 osoby zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. Na miejscu w dalszym ciągu prowadzone są działania ratowniczo-gaśnicze.

 

ZOBACZ: Eksplozja na Targówku. Jedna osoba ranna

Z relacji mieszkańców wynika, że wybuch był słyszalny w promieniu kilkunastu kilometrów. Czuć było też falę uderzeniową.

 

Jak przekazała straż pożarna, eksplozja uszkodziła konstrukcję hali o wymiarach 130 na 25 metrów i wysokości 12 metrów. Budynek uległ częściowemu zawaleniu. - Obecnie nie ma już bezpośredniego zagrożenia. Będziemy przeszukiwać gruzowisko, aby wykluczyć obecność osób - poinformował kpt. Damian Skowroński.

ac/ Interia, polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie