Impreza w formie treningu dla ponad 200 osób. Jest komentarz ministra zdrowia

Polska
Impreza w formie treningu dla ponad 200 osób. Jest komentarz ministra zdrowia
Polsat News
Minister "skrajną nieodpowiedzialnością" nazwał zachowanie organizatorów imprezy

Organizacja w jednym z nocnych klubów w Gdańsku imprezy "Specjalny Świąteczny Trening" z udziałem 213 osób, to skrajna nieodpowiedzialność - napisał we wtorek wieczorem na twitterze szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

"28 grudnia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdańsku, po analizie zebranych materiałów i przeprowadzonym postępowaniu, nałożył karę w wysokości 30 tys. na osobę odpowiedzialną za organizację w jednym z nocnych klubów imprezy "Specjalny Świąteczny Trening" z udziałem 213 osób" - czytamy na stronie internetowej Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

"W opinii inspekcji sanitarnej organizacja i przebieg tego wydarzenia stanowiło naruszenie przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii" - zaznaczono.

 

"Skrajna nieodpowiedzialność"

 

W ocenie ministra zdrowia pomysły naruszania przepisów to "skrajna nieodpowiedzialność".

 

 

GIS zaapelował "do wszystkich o bezwzględne przestrzeganie przepisów przeciwepidemicznych. Zostały one ustanowione w celu ochrony zdrowia i życia obywateli naszego kraju". "Jakiekolwiek próby ich omijania czy lekceważenia, nie mogą być akceptowane" - czytamy w komunikacie.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie