Gowin: hybrydowe i elektryczne auta Jeepa, Fiata i Alfy Romeo będą produkowane w Tychach

Biznes
Gowin: hybrydowe i elektryczne auta Jeepa, Fiata i Alfy Romeo będą produkowane w Tychach
twitter.com/AlfaRomeoPolska
Tyski zakład należy do najnowocześniejszych fabryk samochodów na świecie.

Wicepremier Jarosław Gowin poinformował, że w 2022 r. hybrydowe i elektryczne samochody marek Jeep, Fiat i Alfa Romeo zaczną wyjeżdżać z fabryki w Tychach. "To koronny dowód zaufania rynków do Polski" - napisał lider Porozumienia o inwestycji wartej 2 mld euro.

Nowoczesne, hybrydowe i elektryczne samochody marek Jeep, Fiat i Alfa Romeo już w 2022 zaczną wyjeżdżać z fabryki w Tychach - poinformował we wtorek na Twitterze wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, który podkreślił, że inwestycja warta 2 mld euro to "koronny dowód zaufania rynków do Polski".

 

 

Koncern FCA poinformował o swoich planach na konferencji prasowej.

 

 

ZOBACZ: Rekord prędkości samochodu. Pojechał ponad 500 km/h [WIDEO]

 

Spółka FCA Poland, do której należy fabryka w Tychach, to największa z 13 spółek Grupy Fiat Chrysler Automobiles w Polsce, a tyski zakład należy do najnowocześniejszych fabryk samochodowych na świecie.

 

Zakład FCA w Tychach, w którego produkcji dominuje wytwarzany od blisko 13 lat Fiat 500, w ub. roku wyprodukował w sumie 263 tys. 176 samochodów, wobec 259 tys. 448 w roku 2018 (3728 aut więcej niż rok wcześniej). Tegoroczna produkcja, w związku z trzymiesięcznym przestojem i spadkiem popytu na samochody w efekcie pandemii Covid-19, ma być - według zapowiedzi spółki - znacząco mniejsza.

hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie