Trzech nastolatków uciekało autem przed policją. Rozbili się. Mieli przy sobie narkotyki

Polska
Trzech nastolatków uciekało autem przed policją. Rozbili się. Mieli przy sobie narkotyki
Śląska Policja
Policjanci ustalili, że za kierownicą samochodu siedział 16-latek, natomiast pasażerami byli 14 i 18-latek

Trzech nastolatków zostało rannych w wypadku, do którego doszło niedzielę przed godziną 4 rano w Mysłowicach (Śląsk). 16-letni kierowca nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policyjnym pościgiem. Jechali z nim 18- i 14-latek. W aucie i mieszkaniach nastolatków znaleziono narkotyki.

W niedzielę przed godziną 4.00 nad ranem policjanci podjęli pościg za kierowcą renault, który nie zatrzymał się do kontroli. Na widok policjanta stojącego na drodze i dającego sygnał do zatrzymania czerwonym światłem latarki, kierowca zwolnił, a następnie ominął mundurowego i gwałtownie przyspieszył.

 

Funkcjonariusze ruszyli za uciekinierem w pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mimo to kierujący kontynuował ucieczkę. Na ul. Ziętka stracił panowanie nad samochodem i uderzył w betonową podporę mostu.

 

W aucie trzech nastolatków 

 

Okazało się, że osobowym renaultem podróżowało trzech młodych mężczyzn. Siła uderzenia była tak duża, że wszyscy zostali zakleszczeni wewnątrz pojazdu. Mundurowi natychmiast wezwali na miejsce służby ratunkowe.

 

Kierujący uderzył w betonowe podpory mostu/ fot. Ślaska Policja
Kierujący uderzył w betonowe podpory mostu, fot. Śląska Policja

 

Policjanci ustalili, że za kierownicą samochodu siedział 16-latek, natomiast pasażerami byli 14 i 18-latek. Wszyscy trafili do pobliskich szpitali. Okazało się także, że 16-latek poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Będzinie.

 

Narkotyki w schowku

 

Podczas oględzin pojazdu, w schowku drzwi funkcjonariusze znaleźli amfetaminę. Narkotyk ten znaleziono też w mieszkaniu 18-letniego pasażera. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

 

ZOBACZ: Pościg za złodziejem Porsche Cayenne. Umówił się na zakup i uciekł podczas jazdy próbnej 

 

16-letniemu kierującemu, który w dalszym ciągu przebywa w szpitalu, pobrana została krew do badań na obecność alkoholu i narkotyków. 

laf/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie