Neymar zorganizuje noworoczną imprezę dla 150 osób. "Uzyskano wszystkie pozwolenia"

Świat
Neymar zorganizuje noworoczną imprezę dla 150 osób. "Uzyskano wszystkie pozwolenia"
Alex Fau/ Commons.wikimedia/ CC BY 2.0
W ubiegłym tygodniu brazylijskie media poinformowały, że na kilkudniowe wydarzenie piłkarz zaprosił nawet 500 osób

Brazylijski piłkarz Paris Saint-Germain Neymar zorganizuje w ojczyźnie imprezę noworoczną, na której ma się pojawić 150 osób. Jak zapewniła agencja organizująca zabawę, wszystkie normy sanitarne związane z pandemią COVID-19 będą spełnione.

W ubiegłym tygodniu brazylijskie media poinformowały, że na kilkudniowe wydarzenie w miejscowości Mangaritiba ok. 100 km od Rio de Janeiro Neymar zaprosił nawet 500 osób, co wywołało oburzenie jego rodaków. Agencja Fabrica zapewniła jednak, że gości będzie tylko 150. To jednak również wywołuje kontrowersje w kraju, w którym potwierdzono dotychczas ok. 7,5 miliona zakażeń koronawirusem, a na COVID-19 zmarło blisko 200 tysięcy osób.

 

Zabawa z "poszanowaniem norm sanitarnych"

 

"Impreza odbędzie się w poszanowaniu wszystkich sanitarnych norm wyznaczonych przez władze publiczne. Impreza jest prywatna, uzyskano wszystkie konieczne pozwolenia" - zapewniła w oświadczeniu Fabrica.

 

ZOBACZ: Sławomir: To pierwszy taki Sylwester w Polsacie w historii!

 

Brazylia jest na trzecim miejscu na świecie pod względem liczby potwierdzonych zakażeń i druga pod względem liczby zgonów na COVID-19.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie