Ostatni dzień zapisów na szczepienia dla medyków. Do tej pory zgłosiło się 300 tys. osób

Polska
Ostatni dzień zapisów na szczepienia dla medyków. Do tej pory zgłosiło się 300 tys. osób
Polsat News
W niedzielę w całym kraju rozpoczęły się szczepienia

W poniedziałek mija ostatni dzień zapisów na szczepienia przeciwko COVID-19 dla medyków. Do tej pory, chęć zaszczepienia się zgłosiło blisko 300 tysięcy pracowników służby medycznej z całego kraju.

Do medyków wysłano prawie 700 tysięcy skierowań na szczepienie. Każdy, kto jest zaliczany do szeroko rozumianego personelu medycznego, będzie miał prawo się zaszczepić.

 

ZOBACZ: Czy rząd zniesie obostrzenia po 17 stycznia? Rzecznik resortu zdrowia o szczegółach

 

W niedzielę w całym kraju rozpoczęły się szczepienia. Pierwszą osobą była naczelna pielęgniarka ze Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Narodowy program szczepień zakłada, że w pierwszej kolejności zaszczepieni będą oprócz pracowników sektora ochrony zdrowia także pracownicy DPS-ów, MOPS-ów, a także służby mundurowe, nauczyciele i seniorzy.

 

W CSK MSWiA w Warszawie zaszczepiono pięć pierwszych osób przeciw Covid-19 w Polsce - naczelną pielęgniarkę szpitala Alicję Jakubowską, dyrektora Waldemara Wierzbę, ratownika Sławomira Butkiewicza, dr Agnieszkę Szarowską i diagnostę Angelikę Aplas.

 

WIDEO: Do medyków wysłano prawie 700 tysięcy skierowań na szczepienie

  

 

ZOBACZ: Rzecznik MZ o obostrzeniach po 17 stycznia

 

- To historyczny moment (...) Jestem dumna z tego, że zostałam wybrana - powiedziała Alicja Jakubowska przed szczepieniem, dziękując dyrektorowi. - Nie bolało - powiedziała tuż po zabiegu, dodając z uśmiechem, że widać radość w jej oczach.

 

- Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie otrzymał w niedzielę 75 fiolek szczepionek. Pozwoli to zaszczepić 375 osób, ponieważ z jednej porcji tworzy się dawki dla pięciu osób - wyjaśniła wcześniej Iwona Sołtys, rzecznik CSK MSWiA.

laf/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie