"Wspólnota, w której nikt nie jest zapomniany". Życzenia pary prezydenckiej

Polska
"Wspólnota, w której nikt nie jest zapomniany". Życzenia pary prezydenckiej
prezydent.pl
Świąteczne i noworoczne życzenia pary prezydenckiej dla Polaków

Niech towarzyszy nam wszystkim radość z tego dobra, które otrzymujemy i z tego, którym dzielimy się z innymi - życzył Polakom z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Przede wszystkim jednak prezydencka para wyraziła nadzieję na "jak najszybsze zakończenie trudów, obaw i ograniczeń związanych z pandemią".

Andrzej Duda podkreślał w nagraniu "aby wzajemna, okazywana sobie życzliwość, pomogła nam pokonać koronawirusa". 

 

Poniżej całe wystąpienie pary prezydenckiej: 

 

"Szanowni Państw, drodzy Rodacy!
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia oraz szczęścia w Państwa domach. Niech będzie to czas odpoczynku - spokojnego, bezpiecznego, wśród najbliższych. Niech towarzyszy nam wszystkim radość z tego dobra, które otrzymujemy i z tego, którym dzielimy się z innymi.

 

Przede wszystkim życzymy Państwu, aby jak najszybciej zakończyły się trudy, obawy i ograniczenia związane z pandemią. Abyśmy w te Święta zapomnieli, choć na chwilę o wszystkich troskach. aby wzajemna, okazywana sobie życzliwość, pomogła nam pokonać koronawirusa. Niech to zwycięstwo sprawi, abyśmy jeszcze bardziej niż dotąd docenili i pielęgnowali to, co nas łączy. 

 

Szczególnie w te świąteczne dni myślimy o sobie jako o wspólnocie, w której nikt nie jest zapomniany. Pamiętajmy o tych Rodakach, którzy potrzebują naszego wsparcia oraz o tych, którzy są dzisiaj bardzo daleko. Gorąco pozdrawiamy Polaków na obczyźnie. Życzymy Państwu, aby nasze świąteczne tradycje uczyniły Polskę jeszcze bliższą Państwa sercom. Niech śpiewane w Państwa domach piękne rodzime kolędy zaświadczą o bogactwie polskiej kultury. 

 

Drodzy Państwo, życzymy, aby zbliżający się rok 2021 był dla wszystkich Państwa pomyślny. Ufamy mocno, że będzie lepszy od starego, że razem sprostamy wszystkim wyzwaniom. 

 

Boże Narodzenie to święto spełnionej nadziei. Pamiątka narodzin Dzieciątka, które było od proroków ogłoszone, od narodów upragnione. To oczekiwana przez cały rok pora wytchnienia od codziennych obowiązków, czas radości z gwiazdkowych podarunków oraz wdzięczności za to, co udało się osiągnąć przez mijające dwanaście miesięcy. Niech ta nadzieja i dobre myśli nie opuszczają Państwa, zarówno teraz, jak i przez cały Nowy Rok! Spokojnych Świąt!".

  

 

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie