Jeździł autem, bo nie mógł zasnąć. Po pościgu zatrzymano... 13-latka

Polska
Jeździł autem, bo nie mógł zasnąć. Po pościgu zatrzymano... 13-latka
Policja Dolnośląska
13-latek zabrał ojcu kluczyki i wybrał się na przejażdżkę

Policjanci z Lubina zatrzymali po pościgu kierującego oplem, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Jak się okazało uciekinierem był 13-latek. Nastolatek tłumaczył, że kluczyki od auta zabrał ojcu, a postanowił się przejechać, bo... nudził się i nie mógł zasnąć.

Do zdarzenia doszło w środę kilka minut po północy. Policjanci ruchu drogowego patrolując ulice Lubina, zauważyli kierującego samochodem osobowym, którego sposób jazdy wzbudził ich podejrzenia. Postanowili więc zatrzymać pojazd do kontroli.

 

ZOBACZ: Nastolatek jechał 290 km/h, uciekał policji. Zawrócił na autostradzie, by... zatankować [WIDEO]

 

Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazując kierowcy zatrzymanie auta. Jednak ten zignorował ich polecenia, gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać.

 

Sposób na nudę

 

Ucieczka nie trwała jednak długo. Policjanci po chwili zatrzymali kierowcę, który po unieruchomieniu pojazdu próbował uciec po raz kolejny - tym razem pieszo.

 

ZOBACZ: Popełnił 30 wykroczeń. Uciekał, bo bał się kontroli [WIDEO]

 

Jak się okazało za kierownicą opla siedział 13-latek. Chłopak oświadczył funkcjonariuszom, że bez wiedzy ojca zabrał kluczyki od samochodu i wybrał się na przejażdżkę. Nastolatek tłumaczył, że postanowił się przejechać, ponieważ nie chciało mu się spać i się nudził.

 

 

Policjanci ustalili, że 13-latek dzień wcześniej wrócił z ośrodka szkolno–wychowawczego, aby spędzić święta z rodziną. Nieletni uciekinier został przekazany pod opiekę ojcu. Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

dk/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie