Premier: najbardziej rodzinne święta ze wszystkich

Polska
Premier: najbardziej rodzinne święta ze wszystkich
Facebook/Mateusz Morawiecki
"W prawdziwej miłości trzeba pokonywać często daleko większe przeszkody niż odległość"

Boże Narodzenie to najbardziej rodzinne święta ze wszystkich. W tym roku jednak w nieco innej formie, telefon, komputer, wideo muszą nam czasami wystarczyć do kontaktu z najważniejszymi dla nas osobami - napisał w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił w czwartek na swoim profilu na Facebooku, że święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne święta ze wszystkich. "W tym roku jednak w nieco innej formie, telefon, komputer, wideo muszą nam czasami wystarczyć do kontaktu z najważniejszymi dla nas osobami" - zaznaczył premier.

 

ZOBACZ: Życzenia świąteczne od wicepremiera Kaczyńskiego. "Jesteśmy jedną wielką rodziną"

 

Dodał też, że jest już po pierwszej i na pewno nie ostatniej, świątecznej rozmowie ze swoją mamą Jadwigą. "Niestety nie obok siebie, ale razem. Jak zawsze. Zresztą, w prawdziwej miłości trzeba pokonywać często daleko większe przeszkody niż odległość!"- napisał premier.

 

"Pandemia wywróciła nasze życie do góry nogami"

Wcześniej, w wystąpieniu telewizyjnym szef rządu podkreślił, że "autentyczna troska o zdrowie drugiego człowieka" to najbardziej wartościowy prezent, którym można obdarować innych.

 

Zauważył również, że za sprawą epidemii mijający rok był dla całego świata czasem szczególnym, w którym "codzienna normalność" została wystawiona na bardzo ciężką próbę. "Pandemia wywróciła nasze życie do góry nogami. Wszyscy musieliśmy się zderzyć ze złem, które postanowiło zburzyć spokój naszych rodzin. Drodzy rodacy, dziś liczba zachorowań - i niestety ofiar - wciąż jest duża. Proszę, nie traktujmy tych codziennych informacji o stanie epidemii w Polsce tylko jako statystyki. Za każdą liczbą podawaną przez Ministerstwo Zdrowia kryje się przede wszystkim człowiek - nasz rodak, często osoby nam bliskie: dziadkowie, rodzice, przyjaciele, koledzy, koleżanki czy sąsiedzi" - podkreślił premier.

 

Zaapelował jednocześnie, by ten świąteczny czas spędzić w kameralnym gronie - naprawdę najbliższych nam osób. "W te święta każdy z nas może obdarować innych najbardziej wartościowym prezentem, w tym wciąż niespokojnym czasie. Ten prezent to autentyczna troska o zdrowie drugiego człowieka. Przestrzeganie obostrzeń i daleko idące ograniczenie kontaktów w najbliższym czasie – to wciąż najlepsze sposoby na przezwyciężenie trzeciej fali koronawirusa, tej trzeciej fali zapowiadanej przez epidemiologów" - dodał Mateusz Morawiecki. 

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie