Brytyjskie Tesco wprowadziło limit na sprzedaż papieru toaletowego i mydła

Biznes
Brytyjskie Tesco wprowadziło limit na sprzedaż papieru toaletowego i mydła
pixabay.com
Każdy klient może kupić jedną paczkę papieru toaletowego

Tylko jedna paczka papieru toaletowego, trzy opakowania jajek, ryżu i mydła dla jednego klienta. Takie limity zakupowe wprowadziła w Wielkiej Brytanii sieć Tesco. Powodem jest zbliżające się wyjście tego kraju z Unii Europejskiej i ograniczenia na granicy z powodu wykrycia nowej mutacji koronawirusa.

Ograniczenia wprowadzono przed samymi świętami, aby - jak przekazała sieć - ułatwić wszystkim klientom dotarcie do nich. Limity dotyczą papieru toaletowego, jajek, ryżu i mydła. W przypadku tego pierwszego klient może kupić jedną paczkę, za to jajek, ryżu i mydła jedynie trzy opakowania.

Według "Daily Mirror" ograniczenia wprowadzone na Wyspach przez handlowego giganta są efektem niepewności związanej z wyjściem kraju z Unii Europejskiej oraz wprowadzenia ograniczeń na granicy z Wielką Brytanią z powodu wykrycia nowej mutacji koronawirusa.   

 

To nie pierwszy raz, kiedy z powodu pandemii koronawirusa brytyjskie sklepy Tesco wprowadzają limity zakupowe  - przypomina Interia. Wcześniejsze dotyczy m.in. mąki, makaronu, pieluch i produktów antybakteryjnych i zostały wprowadzone po tym jak Brytyjczycy ruszyli do sklepów w związku z wybuchem pandemii COVID-19.

 

W czwartek popołudniu brytyjski premier Boris Johnson poinformował, że Wielka Brytania i Unia Europejska osiągnęły porozumienie w sprawie umowy handlowej, która zacznie obowiązywać po zakończeniu okresu przejściowego po brexicie.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania i UE osiągnęły porozumienie ws. umowy handlowej

 

Obie strony muszą jeszcze ratyfikować liczącą około 2000 stron umowę. 

ml/ Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie