Rosja. Drugie w ciągu miesiąca samobójstwo oficera służby ochraniającej Putina

Świat
Rosja. Drugie w ciągu miesiąca samobójstwo oficera służby ochraniającej Putina
PAP/EPA/ALEXEI NIKOLSKY/SPUTNIK/KREMLIN / POOL
To drugie samobójstwo w przeciągu miesiąca w FSO. Pod koniec listopada media poinformowały, że jeden z funkcjonariuszy FSO popełnił samobójstwo i miało to miejsce na terenie Kremla, gdzie pełnił służbę

Oficer Federalnej Służby Ochrony (FSO), która strzeże prezydenta Rosji Władimira Putina, popełnił samobójstwo - poinformował w środę portal RBK. Jest to drugie w ciągu miesiąca takie zdarzenie w tej strukturze, będącej odpowiednikiem polskiej Służby Ochrony Państwa.

Podpułkownik FSO odebrał sobie życie w Moskwie - podał RBK, powołując się na źródła w stołecznym zarządzie MSW.

 

Mężczyzna zostawił list, a milicja nie stwierdziła w jego mieszkaniu śladów, które świadczyłyby, że możliwy był udział innych osób. Według gazety "Moskowskij Komsomolec" przyczyną tego desperackiego kroku były sprawy osobiste - funkcjonariusz w ubiegłym roku stracił żonę.

 

Popełnił samobójstwo na terenie Kremla

 

Pod koniec listopada media poinformowały, że jeden z funkcjonariuszy FSO popełnił samobójstwo i miało to miejsce na terenie Kremla, gdzie pełnił służbę.

 

Według doniesień kanału informacyjnego Baza oddział FSO, w którym służył Michaił Zacharow odpowiada za ochronę osobistą prezydenta Rosji. Agencja TASS, powołując się na źródła, zaprzeczyła jednak, by Zacharow służył w tym oddziale.

 

ZOBACZ: Rosyjskie źródła: Putin planuje ustąpić ze stanowiska

 

Przyczyną tamtej tragedii mogło być przepracowanie i lekceważenie przez przełożonych warunków, w jakich pracował funkcjonariusz. O takich możliwych powodach, jak relacjonowała Baza, mówili jego koledzy.

 

Według tego źródła w ostatnim czasie w Federalnej Służbie Ochrony brakuje chętnych do pracy i funkcjonariusze muszą pełnić służbę dodatkowo za tych, którzy zwolnili się ze służby, przy czym nie dostają wynagrodzenia za nadgodziny.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie