Politycy PO śpiewają kolędy

Polska
Politycy PO śpiewają kolędy
Polsat News
W kolędowaniu wzięli udział politycy PO i zaproszeni artyści

- Na co dzień znacie nas z mówienia, ale tym razem zaśpiewamy dla was kolędy - powiedział Borys Budka zapowiadając występ polityków PO. - I diabłu ogarek, i Panu Bogu świeczkę - skomentował senator Pis Jan Maria Jackowski.

W kolędowaniu wzięli udział politycy PO Borys Budka, Konrad Frysztak, Aleksandra Gajewska, Kinga Gajewska, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Jan Grabiec, Michał Gramatyka, Małgorzata Kidawa-Błońska, Marcin Kierwiński, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Zbigniew Konwiński, Robert Kropiwnicki, Aleksander Miszalski, Joanna Mucha, Arkadiusz Myrcha, Sławomir Nitras, Paweł Olszewski, Łukasz Pawełek, Agnieszka Pomaska, Ireneusz Raś, Wojciech Saługa, Tomasz Siemoniak, Radosław Sikorski, Michał Szczerba, Cezary Tomczyk i Monika Wielichowska.
 
Towarzyszyli im artyści m.in.: Monika Urlik, Magdalena Howolska czy Maciej Kmita.
 
WIDEO: Kolędowanie polityków Platformy Obywatelskiej
 
 
"Po raz pierwszy ktoś odmawia nam prawa do śpiewania kolęd"
 
"Wczoraj wrzeszczeli **********, "aborcja jest ok", patrzyli jak profanowane są kościoły i pomniki, jak zakłócane są msze święte. Dziś zaśpiewali kolędę. Schizofrenia" - napisał na Twitterze Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA.
 
Z kolei senator Jan Maria Jackowski przypomniał, że politycy PO brali udział w manifestacjach ulicznych, w których padały wulgaryzmy, gdzie miały miejsce akty profanacji świątyń. - To w moim przekonaniu jest próba działania na zasadzie: I diabłu ogarek, i Panu Bogu świeczkę. To znaczy próba wykorzystania świąt i odwiecznej polskiej tradycji śpiewania kolęd do ocieplenia swojego politycznego wizerunku - powiedział. 
 
 
- Po raz pierwszy ktoś odmawia nam prawa do śpiewania kolęd. Mam nadzieję, że służby podległe rządowi nie będą sprawdzać, czy w domach opozycjonistów śpiewa się kolędy czy nie i nie będą z tego powodu nakładane żadne kary - powiedział rzecznik PO Jan Grabiec. 
 
Jak dodał, tradycja polskich kolęd i ducha świąt nie powinna być zawłaszczana przez żadną partię.
 
WIDEO: Politycy PO skrytykowani za śpiewanie kolęd
  
pgo/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie