Napad na starsze małżeństwo w lesie. Kobietę ranili nożem, mężczyźnie odebrali broń

Polska
Napad na starsze małżeństwo w lesie. Kobietę ranili nożem, mężczyźnie odebrali broń
"Kobieta została zraniona nożem, natomiast mężczyźnie sprawcy odebrali broń, którą tego dnia miał przy sobie"

Do aresztu trafiło dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój na starszym małżeństwie, które wybrało się do lasu na grzyby w pow. ostrowskim (Mazowieckie). Sprawcy zranili kobietę nożem, a mężczyźnie odebrali broń, którą miał przy sobie.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej mł.asp. Marzena Laczkowska, do rozboju doszło na początku listopada w okolicznym lesie.

 

ZOBACZ: Napadł na sklep z kuchennym nożem. Obezwładnił go właściciel [WIDEO]

 

81-letni mężczyzna wraz z 68-letnią żoną wybrali się do lasu na grzyby. W pewnym momencie podjechało do nich auto. - Z samochodu wysiadło dwóch mężczyzn, którzy pobili małżeństwo. Kobieta została zraniona nożem, natomiast mężczyźnie sprawcy odebrali broń, którą tego dnia miał przy sobie – przekazała rzeczniczka policji. Dodała, że 81-latek miał pozwolenie na posiadanie broni do obrony własnej.

 

W czwartek ostrowscy kryminalni zatrzymali podejrzanych. To mieszkańcy pow. ostrowskiego w wieku 43 i 44 lata. Postawiono im zarzut rozboju z niebezpiecznym narzędziem. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na 3 miesiące. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie