Deszczowo na południu, przejaśnienia na północy. Prognoza na środę, 23 grudnia

Polska
Deszczowo na południu, przejaśnienia na północy. Prognoza na środę, 23 grudnia
Pixabay
Pogoda podzieli Polskę na pół. Na południu będzie deszczowo, na północy możemy się spodziewać przejaśnień

Jeśli można mówić o niesprawiedliwej pogodzie, to właśnie dzisiaj taką będziemy mieć. W jednej połowie kraju spodziewamy się bowiem przejaśnień i rozpogodzeń, a w drugiej będzie ponuro i deszczowo.

Środa najbardziej nieprzyjemnie zapowiada się w południowej połowie kraju, gdzie przez cały dzień słońce ani na chwilę nie wyjrzy zza chmur. Będzie bardzo deszczowo. Spadnie nawet do 5 litrów wody na metr kwadratowy ziemi, a wysoko w górach kilka centymetrów śniegu.
 
Najprzyjemniejsza aura panować będzie w północnych regionach, gdzie po dłuższej przerwie niebo przejaśni się, a nawet rozpogodzi. Padać na ogół nie powinno, możliwe są natomiast mgły i zamglenia.
 
Nietypowo ciepło
 
Zamiast prawdziwie zimowych temperatur, nadal będziemy oddychać łagodnym powietrzem. Termometry po południu pokażą od 4 stopni na Podlasiu do 10 stopni na Dolnym Śląsku.
 
 
 
Wiatr z południa i zachodu wreszcie osłabnie. Nie powinien mieć większego wpływu na temperaturę odczuwalną.
 
Ciśnienie stabilne
 
Ciśnienie jeszcze szybko rośnie, jednak w ciągu dnia ustabilizuje się, a spadać zacznie dopiero wieczorem. W samo południe wyniesie od 1012 hPa na północy do 1017 hPa na południowym wschodzie.
 
Warunki biometeorologiczne na północy kraju poprawią się, a na południu pozostaną niekorzystne, a to oznacza, że samopoczucie meteopatów może kiepskie, objawiając się nasilonymi bólami, sennością i rozkojarzeniem.
 
WIDEO - Prognoza pogody Polsat News
  
 
Wigilia bez śniegu
 
Wigilia minie pod znakiem jesiennej, a nie zimowej pogody. W całym kraju będzie się chmurzyć z niewielkimi przejaśnieniami tylko w zachodnich województwach. Spadnie sporo deszczu, najwięcej na północy i północnym wschodzie.
 
Wiatr znów zacznie się wzmagać, ale temperatura pozostanie wysoka. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 1 stopnia na północnym wschodzie do 10 stopni na południu i w centrum.
Łukasz Mielczarek/dk/ Twoja Pogoda
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie