"Bądź przy mnie". Plus partnerem technologicznym akcji wsparcia dla chorych na COVID-19

Technologie
"Bądź przy mnie". Plus partnerem technologicznym akcji wsparcia dla chorych na COVID-19
Polsat News
Do udziału w programie zostały zaproszone wszystkie szpitale publiczne

Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie (PTODM) zaprasza szpitale do udziału w ogólnopolskim programie "Bądź przy mnie – wsparcie społeczne i duchowe dla chorych hospitalizowanych z powodu COVID-19". Partnerem technologicznym akcji jest sieć Plus.

Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie (PTODM), we współpracy z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, Zespołem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Polską Radą Ekumeniczną, pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Pacjenta realizuje ogólnopolski program "Bądź przy mnie – wsparcie społeczne i duchowe dla chorych hospitalizowanych z powodu COVID-19".

 

- Celem programu jest zapewnienie, aby chorzy na COVID-19 nie byli samotni w szpitalu, zwłaszcza w okresie zagrożenia życia, bezradności i umierania i aby nikt nie był pozbawiony opieki duchowej właśnie wtedy, gdy najbardziej jej potrzebuje – mówi prof. Małgorzata Krajnik, Prezes PTODM.

 

Do udziału w programie zostały zaproszone wszystkie szpitale publiczne.

 

"Porozmawiaj ze mną"

 

W celu umożliwienia chorym na COVID-19, szczególnie niesamodzielnym, w stanie ciężkim lub w stanie zagrożenia życia, wirtualnego kontaktu z osobami bliskimi w ramach pierwszej części programu ("Porozmawiaj ze mną") zostaną szpitalom uczestniczącym w programie dostarczone smartfony z pakietem darmowych rozmów i transmisji danych.

 

ZOBACZ: Ponad 5,2 miliona mieszkańców Polski w zasięgu 5G Plusa na koniec listopada

 

Telefony oraz karty SIM przekazał bezpłatnie Polkomtel, operator sieci Plus z Grupy Polsat, która wraz z Zygmuntem Solorzem przeznaczyła na walkę z epidemią już około 50 mln złotych.

 

Parterem, który zapewni na swój koszt dostarczenie przesyłek z telefonami do szpitali, jest FedEx Express, jedna z największych na świecie firm oferujących usługi przesyłek ekspresowych

 

"Podnieś mnie na duchu"

 

W ramach drugiej części programu ("Podnieś mnie na duchu") PTODM zapewnia wsparcie w zakresie środków ochrony osobistej dla kapelanów.

 

Program ma szczególne znaczenie wobec zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, które wielu chorych będzie musiało spędzić w szpitalu, w odizolowaniu od swoich bliskich.

Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie