Z impetem wjechał na przejście. Pieszą odrzuciło na kilkadziesiąt metrów [WIDEO]

Polska
Z impetem wjechał na przejście. Pieszą odrzuciło na kilkadziesiąt metrów [WIDEO]
Policja Lubuska
Potrąconą kobietę odrzuciło na kilkadziesiąt metrów

Dramatyczne potrącenie na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierowca audi nie zauważył kobiety przechodzącej przez przejście dla pieszych i uderzył w nią praktycznie nie hamując. Siła uderzenia była tak duża, że 47-latkę odrzuciło kilkadziesiąt metrów od miejsca zdarzenia. Policjanci opublikowali nagranie "ku przestrodze", apelują o ostrożność.

Do zdarzenia doszło na ul. Sienkiewicza w Zielonej Górze, w piątkowy wieczór. Wypadek nagrała kamera miejskiego monitoringu.

 

"W 47-letnią kobietę, która znajdowała się już na środku drogi, z impetem wjeżdża kierujący audi. 41-latek z taką siłą uderza w pieszą, że ta została odrzucona o kilkadziesiąt metrów. Chwilę po tym fatalnie wyglądającym potrąceniu na pomoc kobiecie ruszają świadkowie. Jednym z nich był ratownik medyczny, który znajdował się w okolicy. Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego  udzielił pokrzywdzonej niezbędnej pomocy medycznej" - tak zdarzenie opisuje rzecznik prasowy lubuskiej policji podinsp. Marcin Maludy.

 

ZOBACZ: Śmiertelny wypadek w Sosnowcu. 71-latka zginęła po potrąceniu przez koparkę

 

Kobieta w ciężkim stanie m.in. ze złamaniami nóg i poważnym urazem głowy została przetransportowana do zielonogórskiej placówki zdrowia.


WIDEO: policja opublikowała nagranie z monitoringu

  

Kierowca w chwili zdarzenia drogowego był trzeźwy. Policjanci zabrali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Sprawą zajmuje się wydział-dochodzeniowo śledczy, jest nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową.

Apel policji

"Ten materiał dobitnie pokazuje to, o co w codziennych przekazach walczą policjanci. Już nie tylko bezpośrednio biorący udział w działaniach kontrolo-pomiarowych, ale także ci, którzy bezustannie apelują w akcjach profilaktycznych o zachowanie ostrożności" - piszą funkcjonariusze, którzy apelują do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków.

 

ZOBACZ: Śmiertelnie potrącił 14-latkę na prostej drodze. Był pijany

 

Policjanci dodają, że piesi muszą zdawać sobie sprawę, że "że nie zawsze są widoczni nawet w miejscach, w których powinni mieć zapewnione bezpieczeństwo". Sugerują wyposażenie się w elementy odblaskowe "nie tylko w terenie zabudowanym".

 

"Odpowiedzialny kierowca to taki, który posiada zdolności do przewidywania sytuacji na drodze" - podsumowują

bas/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie