Wypadek podczas kuligu. Ciągnik przygniótł 16-latka

Polska
Wypadek podczas kuligu. Ciągnik przygniótł 16-latka
KPP w Zawierciu
Ranny nastolatek został przetransportowany do szpitala

16-latek kierujący traktorem został przygnieciony przez pojazd podczas kuligu. Przyczyną wypadku była prawdopodobnie nadmierna prędkość. Ranny nastolatek został przetransportowany do szpitala.

Do wypadku doszło w czwartek wieczorem w miejscowości Ryczów-Kolonia (woj. śląskie). 16-latek kierował wykonanym samodzielnie ciągnikiem, który nie był dopuszczony do ruchu. Do pojazdu doczepione było troje sanek.

 

 

W pewnym momencie, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków, ciągnik wywrócił się, przygniatając kierującego.

 

Poszkodowany nastoletni kierowca został przewieziony do szpitala. 

 

Kierowca nie był jednak jedyną osobą jadącą ciągnikiem. Na błotniku pojazdu siedział 17-latek. Nie odniósł on żadnych obrażeń.

 

 

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja. Jednocześnie policjanci apelują o rozsądek i ostrożność podczas zimowych aktywności.

 

"Kulig organizuj wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych. Nie dołączaj sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie. Przed kuligiem sprawdź wybraną przez siebie trasę. Wybieraj miejsca bezpieczne. Ważny jest też stan techniczny sanek. Złamane szczebelki, wystające śruby lub gwoździe, to poważne zagrożenie" - przypomina policja.

dk/sgo/ polsatnews.pl,
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie