W głośnikach kolędy, za kierownicą św. Mikołaj. Nietypowa akcja w Łomży

Polska
W głośnikach kolędy, za kierownicą św. Mikołaj. Nietypowa akcja w Łomży
Facebook/Miasto Łomża
Kolęd można słuchać z kolędobusa na przystankach, popołudniami od 15.00 d 20.00 do środy włącznie.

Zamiast wspólnego śpiewania kolęd, atmosferę świąt mają pomagać poczuć mieszkańcom Łomży kolędy i pastorałki nagrane przez młodzież, a odtwarzane z głośników w kolędobusie, który do środy jeździć będzie ulicami miasta.

Akcję zorganizował łomżyński magistrat wspólnie z Miejskim Domem Kultury-Domem Środowisk Twórczych i Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji.

 

Kolędy zaśpiewały kilka dni wcześniej dzieci i młodzież, podopieczni MDK-DŚT, członkowie grup wokalnych działających w tej placówce, nagrano je i są odtwarzane z głośników w kolędubusie.

 

WIDEO: Kolędobus na ulicach Łomży

 

 

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreśla, że takie kolędowanie powinno umilić czas mieszkańcom, bo z powodu pandemii nie można się spotkać na miejskiej wigilii i razem zaśpiewać kolędy.

 

ZOBACZ: Bez kolęd w Boże Narodzenie. W niemieckich kościołach zakaz śpiewu przez pandemię

 

"Każdego roku spotykaliśmy się z mieszkańcami na Starym Rynku, śpiewając wspólnie kolędy. W tym roku ze względu na pandemię i przeprowadzaną rewitalizację rynku nie jest to możliwe. Dlatego pojawił się pomysł, aby wyjść bezpośrednio do mieszkańców z »dobrą nowiną«. Niech ten czas upłynie nam radośnie i w świątecznym nastroju" – podkreśla cytowany w komunikacie miasta prezydent Łomży.

 

Kolęd można słuchać z kolędobusa na przystankach, popołudniami od 15.00 d 20.00 do środy włącznie. Kolędobus jeździ nie tylko po głównych ulicach, ma też nie omijać uliczek osiedlowych i terenów koło galerii handlowych. Rozkład jazdy kolędobusa podają organizatorzy akcji.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie