Don Gisu zachęca do szczepień. Nowy klip Posobkiewicza

Polska
Don Gisu zachęca do szczepień. Nowy klip Posobkiewicza
Youtube/Don Gisu
Posobkiewicz jako Główny Inspektor Sanitarny nieszablonowo zachęcał do bycia dawcą narządów i tkanek, a także do szczepień, edukował o szkodliwości palenia i dopalaczy.

Marek Posobkiewicz, były Główny Inspektor Sanitarny, po raz kolejny nieszablonowo zachęca do prozdrowotnych zachowań. Tym razem w nagraniu "Fiddler Gisu on the Roof" do melodii z musicalu "Skrzypek na dachu" edukuje o celowości szczepień przeciw COVID-19.

Na melodię znanej piosenki "If I Were a Rich Man" z musicalu "Skrzypek na dachu" Posobkiewicz śpiewa po angielsku. "Gdybym się zaszczepił, (…) Covid nigdy by się mnie nie czepił. I bym nadal zdrowy był. Chciałbym się zaszczepić. Będzie ze mnie biddy zdrowy człek, Yidle-diddle- bardzo zdrowy człek..." – brzmi tłumaczenie fragmentu testu.

 

ZOBACZ: Pierwszy wywiad Marka Posobkiewicza po wyjściu ze szpitala. "Raport" o 20:50

 

"Budowałbym swoją odporność za pomocą przeciwciał IgG, w samym środku mojego ciała. One chroniłyby mnie jak dach albo parasol nad moją głową. Na początku będzie tylko jedno bezbolesne ukłucie, i jeszcze jedno przypominające dla pewności. Od tej pory COVID mi nie straszny" – śpiewa po angielsku Posobkiewicz. "Napełnił bym swoje serce radością i szczęściem, wypełniłbym je pokojem i miłością; Skrzypek GISu ma już dość chorób" – zaznacza.

 

 

Posobkiewicz jako Główny Inspektor Sanitarny nieszablonowo zachęcał do bycia dawcą narządów i tkanek, a także do szczepień, edukował o szkodliwości palenia i dopalaczy. Robił to m.in. nagrywając klipy, w których występował jako raper Gisu, rocker Gisu i Don Gisu.

 

Posobkiewicz ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. Jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych, medycyny morskiej i tropikalnej oraz organizacji ochrony zdrowia, a także w dziedzinie medycyny hiperbarycznej. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie