27-latek zniszczył kilkanaście aut. Został zatrzymany

Polska
27-latek zniszczył kilkanaście aut. Został zatrzymany
Policja Tragówek
27-latek ukrywał się przed policją w hostelu

Policjanci z warszawskiego Targówka zatrzymali 27-latka podejrzanego o zniszczenie kilkunastu samochodów - poinformowała mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na warszawskim Targówku. Jak przekazała mł. asp. Irmina Sulich na ul. Wolbromskiej i Potulickiej młody mężczyzna demolował zaparkowane pojazdy. - Na miejscu mundurowi ujawnili kilkanaście zniszczonych samochodów, które miały wybite szyby - powiedziała policjantka.

 

- Na miejsce przybyła grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła ślady i dokonała oględzin pojazdów. Policjanci bardzo szybko dotarli do większości właścicieli zniszczonych aut i przyjęli od nich zawiadomienie, część z nich już podała wartość strat, pozostali w najbliższym czasie ustalą, jakie straty ponieśli i jaki jest koszt naprawy uszkodzonych samochodów - tłumaczyła.

 

ZOBACZ: Miotaczem ognia spalił kilkanaście samochodów. Pozostał bezkarny

 

Wskazała, że sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu przy ul. Chodeckiej, który pracując nad sprawą zabezpieczyli m.in. zapis monitoringu z pobliskich budynków. - Po kilku dniach zatrzymali 27-latka, który ukrywał się przed nimi w hostelu - wyjawiła dodając, że podczas rozpytania mieszkaniec Targówka przyznał, że uderzał w szyby młotkiem.

 

- Po zebraniu materiału dowodowego 27-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty zniszczenia cudzego mienia. Prokurator zastosował wobec mieszkańca Targówka dozór policyjny - dodała.

 

Za zarzucane mu czyny może grozić do 5 lat więzienia.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie