Kierowcy tirów kradli przewożony towar. Ponad 100 tysięcy złotych strat

Polska
Kierowcy tirów kradli przewożony towar.  Ponad 100 tysięcy złotych strat
Policja Wielkopolska
Straty to ponad 100 tysięcy złotych

Wielkopolscy policjanci zatrzymali pięć osób w sprawie związanej z włamaniami do ciężarówek przewożących lampy oraz sprzęt oświetleniowy. Trzech z zatrzymanych to kierowcy tirów. Dwie kobiety zajmowały się z kolei sprzedażą skradzionego sprzętu. Straty oszacowano na ponad 100 tysięcy złotych.

Od kilku miesięcy kryminalni z komisariatu w Trzciance (woj. wielkopolskie) pracowali nad sprawą związaną z włamaniami do ciężarówek, należących do jednej z firm z terenu powiatu pilskiego.

 

Policjantom udało się ustalić, że w przestępczy proceder zamieszani są dwaj mieszkańcy gminy Trzcianka w wieku 31 i 45 lat oraz 34-latek z powiatu złotowskiego. Mężczyźni ci byli zatrudnieni jako kierowcy tirów w firmie, która straciła towar. Szoferzy zajmowali się transportem lamp oraz sprzętu oświetleniowego za granicę.

 

ZDJĘCIA: Kierowcy tirów kradli towar, który przewozili

Policja Wielkopolska
Policja Wielkopolska

 

Policjanci ustalili, że nieuczciwi pracownicy uchylali zaplombowane drzwi naczep w taki sposób, aby nie uszkodzić plomb, a następnie przeciskali się do środka i wynosili kartony, nie wzbudzając żadnych podejrzeń właściciela firmy.

 

Sprawa ma charakter rozwojowy

 

Pod lupą policjantów znalazły się również dwie kobiety. Jedna z nich to córka 45-latka, a druga to żona 34-latka. One z kolei zajmowały się sprzedażą skradzionych przedmiotów na aukcjach internetowych.

 

ZOBACZ: Kradzież kół w Warszawie. Straty to kilkadziesiąt tysięcy złotych

 

W trakcie prowadzonych przeszukań, funkcjonariusze znaleźli część skradzionych przedmiotów o łącznej wartości ponad 80 tysięcy złotych. Dodatkowo przeszukali jeszcze dwa wytypowane adresy, jeden na terenie powiatu pilskiego, drugi w powiecie chodzieskim.

 

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania oraz zarzuty. 

 

Nieuczciwi pracownicy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do popełnienia których się przyznali. Wcześniej sprawcy nie byli karani, grozi im do 10 lat więzienia.

emi/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie