Jarosław Sachajko: nie zaszczepię się przeciw koronawirusowi

Polska
Jarosław Sachajko: nie zaszczepię się przeciw koronawirusowi
Facebook/Jaroslaw.Sachajko.K15
Jarosław Sachajko jest ozdrowieńcem po zakażeniu koronawirusem

- Dopóki nie będzie funduszu odszkodowawczego, nie zaszczepię się przeciwko Covid-19 - deklaruje poseł Jarosław Sachajko (Kukiz'15), który właśnie uporał się z koronawirusem. Jego zdaniem, koncern Pfizer produkujący specyfik "za nic nie odpowiada".

Rząd we wtorek przyjął Narodowy Program Szczepień, którego celem jest doprowadzenie w 2021 r. do odporności populacyjnej. Szczepionki na Covid-19 mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe.

 

Program szczepień zakłada cztery etapy przeprowadzania zabiegów. Podczas "Etapu 0" szczepienia otrzymają m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia (m.in. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

 

"Nie ma najmniejszego powodu, dla którego miałbym się szczepić"

 

Polityk Kukiz'15 Jarosław Sachajko, zapytany, czy zamierza się zaszczepić przeciwko koronawirusowi, stanowczo odpowiedział: "Nie".

 

- Dopóki nie będzie funduszu odszkodowawczego, który poważnie potraktuje Polaków, to się nie będę szczepił. Przeczytałem ulotkę Pfizera i oni naprawdę za nic nie odpowiadają, więc ja to przechorowałem i nie ma najmniejszego powodu, dla którego miałbym się szczepić - powiedział.

 

ZOBACZ: Koalicja PSL z Szymonem Hołownią? Kosiniak-Kamysz wyjaśnia

 

Choroba posła Sachajki była też jednym z powodów tego, że dotąd nie zarejestrowano koła Kukiz'15. Piątka posłów, która została wydalona z Koalicji Polskiej, miała sformalizować swoje funkcjonowanie w Sejmie w mijającym tygodniu, ale brakowałoby podpisu właśnie chorego polityka.

 

Koło Kukiz'15 ma tworzyć piątka posłów

 

Sachajko przyznaje, że plan jest taki, aby potrzebne dokumenty złożyć w przedświąteczny wtorek. - Tak jak wyrzucić nas łatwo było zaocznie PSL-owi, tak dobrze byłoby, gdyby wszyscy mogli się pod deklaracją podpisali i byli tego świadomi - powiedział poseł.

 

Koło Kukiz'15 ma tworzyć piątka posłów: Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko, Stanisław Tyszka, Paweł Szramka i Stanisław Żuk. Związana wcześniej z ugrupowaniem posłanka Agnieszka Ścigaj postanowiła pozostać posłanką niezrzeszoną.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie