Boże Narodzenie a epidemia koronawirusa. Minister zdrowia apeluje o odpowiedzialność

Polska
Boże Narodzenie a epidemia koronawirusa. Minister zdrowia apeluje o odpowiedzialność
PAP/Marcin Obara
Adam Niedzielski skomentował doniesienia z USA o wzroście zachorowań na Covid-19 po obchodach Święta Dziękczynienia

Perspektywa zbliżających się świąt w Polsce nakazuje ostrożność i odpowiedzialność. Poświąteczna kwarantanna ograniczy rozprzestrzenianie się wirusa - napisał w sobotę na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski. Minister odniósł się w ten sposób do informacji medialnych o tym, że od Święta Dziękczynienia (czwartek 26 listopada) w Kalifornii nastąpił gwałtowny wzrost liczby zakażeń Covid-19.

"Konsekwencje Święta Dziękczynienia w USA. Perspektywa zbliżających się świąt w Polsce nakazuje ostrożność i odpowiedzialność. Poświąteczna kwarantanna ograniczy rozprzestrzenianie się wirusa" - głosi wpis ministra zdrowia.

 

 

W Los Angeles "gwałtowne i śmiercionośne nasilenie"

 

Według CNN od Święta Dziękczynienia w najbardziej zaludnionej w Ameryce Kalifornii nastąpił gwałtowny, niespotykany w całym kraju wzrost liczby zakażeń COVID-19. Liczba dostępnych łóżek szpitalnych w wielu częściach stanu na oddziałach intensywnej terapii spadła prawie do zera. Brakuje też niezbędnych zasobów i personelu.

 

ZOBACZ: USA dopuściły drugą szczepionkę przeciw koronawirusowi. Chodzi o preparat Moderny

 

- Doświadczamy gwałtownego i śmiercionośnego nasilenia wzrostu - powiedziała dyrektor ds. zdrowia publicznego hrabstwa Los Angeles dr Barbara Ferrer.

 

Władze stanowe i lokalne w dalszym ciągu wprowadzają ostre przepisy dotyczące lockdownu i kwarantanny. Na razie nie spowolniło to jednak tempa rozprzestrzeniania się wirusa.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie