Protest Rolników na Mazurach. Na drodze obornik i taczka z kukłą Kaczyńskiego

Polska
Protest Rolników na Mazurach. Na drodze obornik i taczka z kukłą Kaczyńskiego
Facebook/Agrounia
Kukła trzyma w rękach białe futerko, co ma nawiązywać do tzw. ustawy futerkowej, przy kukle jest też łopata.

Rolnicy zakończyli blokadę drogi krajowej nr 15 w Bratianie, z szosy sprzątnięto obornik, ciągniki powoli rozjeżdżają się - poinformowała policja. Drogę blokowali rolnicy z Agrounii, na stercie gnoju wysypanego na ulicę umieścili taczkę, a na niej kukłę z twarzą Jarosława Kaczyńskiego.

W środę rolnicy z AGROunii blokowali drogę krajową nr 15 w miejscowości Bratian pod Nowym Miastem Lubawskim. Na jezdni ułożono tam brony i baloty słomy, wysypano obornik, a na nim umieszczono taczkę z kukłą o twarzy Jarosława Kaczyńskiego. Rolnicy wychodzili na drogę i czasowo wstrzymywali ruch.

 

- Rolnicy uprzątnęli obornik, baloty i brony, powoli rozjeżdżają się ciągniki rolnicze. Ruch odbywa się płynnie - poinformowała oficer prasowa policji w Nowym Mieście Lubawskim Ludmiła Mroczkowska.

 

ZOBACZ: Protest rolników. Jaja, kapusta i ziemniaki w pobliżu domu Jarosława Kaczyńskiego [WIDEO]

 

Policjantka dodała, że uczestnicy protestu zostali wylegitymowani, a policja będzie teraz prowadzić postępowanie wyjaśniające dotyczące blokady drogi.

 

"Zabawa się skończyła. Dalej tego ucisku nie wytrzymamy. AGROunia Warmia i Mazury dziś na drodze. Nie chcą rozmawiać, ignorują problemy wiec działamy dalej"- napisali przedstawiciele AGROunii w mediach społecznościowych, gdzie zamieścili zdjęcia z protestu.

 

 

Na fotografiach widać, że na stercie gnoju protestujący rolnicy ustawili taczkę, a na niej ułożyli kukłę, która ma twarz Jarosława Kaczyńskiego. Kukła trzyma w rękach białe futerko, co ma nawiązywać do tzw. ustawy futerkowej, przy kukle jest też łopata. Mroczkowska potwierdziła, że rolnicy "ustawili taczkę z kukłą na stercie obornika".

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie