Jarosław Kaczyński zaszczepi się na koronawirusa

Polska
Jarosław Kaczyński zaszczepi się na koronawirusa
fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Wicepremier Jarosław Kaczyński

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaszczepi się na koronawirusa; robimy to nie dla siebie, ale przede wszystkim dla innych, których możemy zarazić. To kwestia dobra wspólnego - podkreślił we wtorek szef gabinetu politycznego wicepremiera Kaczyńskiego Michał Moskal.

"Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaszczepi się na koronawirusa. Osoby zachęcające do rezygnacji ze szczepienia zachowują się w sposób skrajnie nieodpowiedzialny. Robimy to nie dla siebie, ale przede wszystkim dla innych, których możemy zarazić. To kwestia dobra wspólnego" - napisał Moskal we wtorek na Twitterze.

 

ZOBACZ: Posłowie KO: Jarosław Kaczyński nie przychodzi do pracy w KPRM

 

Szczepionki od 6 dostawców

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Rada Ministrów przyjęła we wtorek Narodowy Program Szczepień. Powiedział, że mamy zakontraktowanych 60 milionów dawek szczepionki na COVID-19 od 6 dostawców.

 

ZOBACZ: Jak będą wyglądały szczepienia przeciw Covid-19? Poznaliśmy szczegóły

 

Celem Programu jest doprowadzenie w 2021 r. do odporności populacyjnej. Szczepionki mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe. W pierwszej kolejności szczepienia prowadzone mają być wśród pracowników służb medycznych, mieszkańców domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, żołnierzy oraz osób powyżej 60. roku życia.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie