Prezydent o programie szczepień. "Po pierwsze zdrowie Polaków"

Polska
Prezydent o programie szczepień. "Po pierwsze zdrowie Polaków"
PAP/Igor Smirnow
W spotkaniu z prezydentem wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski

Zależy mi, aby proces szczepień przebiegał sprawnie, a podejmowane decyzje były trafne, skuteczne i spotkały się ze zrozumieniem - oświadczył prezydent Andrzej Duda, który w poniedziałek spotkał się m.in. z premierem i ministrem zdrowia ws programu szczepień na Covid-19.

W spotkaniu z prezydentem, które odbyło się w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, wzięli udział m.in.: premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Adam Niedzielski, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk i szef BBN Paweł Soloch.

 

Spotkanie z premierem

 

"Przed nami Narodowy Program Szczepień. Dlatego zaprosiłem na spotkanie Premiera Mateusza Morawieckiego i przedstawicieli rządu" - napisał prezydent na Twitterze po spotkaniu.

 

Duda podkreślił, że zależy mu na tym, aby "proces przebiegał sprawnie, a podejmowane decyzje był trafne, skuteczne i spotykały się ze zrozumieniem". "Po pierwsze zdrowie Polaków!" - napisał prezydent.

 

 

"Narodowy program szczepień przeciw COVID-19 to teraz nasz priorytet, ale polski rząd stosuje również inne środki, by Polacy jak najmniej odczuli epidemię" - napisał po spotkaniu z prezydentem premier Mateusz Morawiecki.

 

"Nikogo nie zostawimy bez pomocy!" - podkreślił.

 

"Robimy wszystko, by Polacy jak najmniej odczuli epidemię, a tym, których wirus zmusił do wyrzeczeń, pomagamy wszelkimi środkami, jakimi dysponuje nasze państwo. Nikogo nie zostawimy bez pomocy" - zapewnił szef rządu cytowany na grafice dołączonej do wpisu w mediach społecznościowych.

 

 

Według przedstawionych w ubiegłym tygodniu założeń, celem Narodowego Programu Szczepień jest doprowadzenie w 2021 r. do odporności populacyjnej. Szczepionki mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe. W pierwszej kolejności szczepienia prowadzone mają być wśród pracowników służb medycznych, mieszkańców domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, żołnierzy oraz osób starszych, powyżej 65. roku życia.

 

Dworczyk zapowiedział po spotkaniu, że w poniedziałek wieczorem rozesłany zostanie do ministrów projekt Narodowego Programu Szczepień i wyraził nadzieję, że we wtorek rząd w formie uchwały przyjmie ten program.

dk/prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie