Na wschodzie opady, na zachodzie słońce. Prognoza na poniedziałek, 14 grudnia

Polska
Na wschodzie opady, na zachodzie słońce. Prognoza na poniedziałek, 14 grudnia
Pixabay

Pogoda podzieli nasz kraj. W jednych regionach będzie pochmurno i mokro, a w innych się rozpogodzi. Temperatura zacznie rosnąć, zaś wiatr pozostanie słaby. Nie spodziewamy się też dużych wahań ciśnienia, co ucieszy meteopatów.

W poniedziałek na wschodzie zapowiada się pochmurna pogoda z niewielkimi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, który o poranku może miejscami marznąć i powodować oblodzenie dróg i chodników.
 
Na pozostałym obszarze nieśmiało będzie się przejaśniać, jedynie na zachodzie i południu niebo rozpogodzi się, zwłaszcza w drugiej połowie dnia.
 
Nieco cieplej
 
Napłynie nieco cieplejsze powietrze. Termometry maksymalnie pokażą od 1 stopnia na Suwalszczyźnie do 6 stopni na Dolnym Śląsku.
 
Wiatr na zachodzie będzie miał kierunek południowy, a na wschodzie powieje z zachodu. Będzie słaby i umiarkowany, bez porywów.
 
Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałek
Ciśnienie wolno w górę
 
Ciśnienie jest podwyższone i będzie przez cały dzień powoli rosnąć. W samo południe wyniesie od 1016 hPa na północnym zachodzie do 1020 hPa na południu, południowym wschodzie i w centrum.
 
 
Warunki biometeorologiczne nadal pozostaną niekorzystne. Meteopaci mogą odczuwać ból głowy, bezsenność, rozkojarzenie i rozdrażnienie.
 
Wideo: Zobacz prognozę pogody 
  
Wtorek bez opadów
 
Wtorek przyniesie nam przejaśnienia. Nigdzie nie powinno już padać. Termometry pokażą maksymalnie od 1 stopnia na północnym wschodzie do 6 stopni na południowym zachodzie.
Łukasz Mielczarek/pgo/Twoja Pogoda
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie