Nietypowa choinka w Olsztynie. Powstała z dyskietek

Polska
Nietypowa choinka w Olsztynie. Powstała z dyskietek
fot. PAP/Tomasz Waszczuk
Olsztyn: choinka z dyskietek w uniwersyteckiej bibliotece

W holu biblioteki uniwersyteckiej bibliotekarze zamontowali w sobotę choinkę wykonaną z 1,2 tys. dyskietek. Olsztyńska biblioteka od lat słynie z nietypowych choinek, w przeszłości wykonano je z książek, kart bibliotecznych i płyt CD.

Choinka z dyskietek jest trójwymiarowa, stoi na stojaku, cała jej misterna konstrukcja mierzy w sumie 6 metrów. Bibliotekarze do jej wykonania zużyli w sumie 1,2 tys. 3,5 calowych dyskietek komputerowych, które były składowane przez lata w zasobach biblioteki.

 

ZOBACZ: Nietypowa szopka w Watykanie. To dzieło sztuki współczesnej

 

W przeszłości na dyskietkach zapisywano m.in. opisy bibliograficzne. Do budowy choinki zużyto też dyskietki, na których przed laty zapisano artykuły naukowe.

 

fot. PAP/Tomasz Waszczuk

 

Bibliotekarze z biblioteki uniwersyteckiej konstruowali choinkę kilka godzin. Do połączenia dyskietek zużyli 3,5 tys. opasek samozaciskowych.

 

 

ZOBACZ: Boże Narodzenie przez Skype'a? Doradca premiera apeluje do Polaków w sprawie zbliżających się świąt

 

Biblioteka uniwersytecka w Olsztynie słynie z nietypowych świątecznych choinek. W przeszłości bibliotekarze konstruowali drzewka w bibliotecznym holu m.in. z książek, szuflad katalogowych, płyt CD, wycofanych z użycia katalogowych kart, czy miniksiążek origami.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie