Do Polski dopłynęli na... dmuchanych kółkach. Zatrzymano nielegalnych migrantów

Polska
Do Polski dopłynęli na... dmuchanych kółkach. Zatrzymano nielegalnych migrantów
fot. Nadbużański Oddział Straży Granicznej
Jak ustalono, zatrzymani czterej mężczyźni za pomocą dmuchanych kółek do zabawy w wodzie, przepłynęli graniczną rzekę Bug i w ten sposób nielegalnie przekroczyli granicę państwową z Ukrainy do Polski

Czterech nielegalnych migrantów z Turcji zatrzymali w powiecie hrubieszowskim funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Mężczyźni przepłynęli rzekę graniczną Bug na dmuchanych kółkach do zabawy w wodzie.

- Zatrzymani migranci to osoby w wieku: 24, 33 i 45 lat. Przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy RP i zeznali, iż powodem ich wędrówki była chęć przedostania się na zachód Europy - poinformował w piątek rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej por. SG Dariusz Sienicki.

 

ZOBACZ: Kontener uratował życie rybakowi. Dryfował w nim po oceanie

 

Mężczyzn zatrzymali w rejonie granicy państwa w powiecie hrubieszowskim funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kryłowie, dzięki urządzeniom do nocnej obserwacji terenu.

 

Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Zatrzymano cztery osoby 

Jak ustalono, zatrzymani czterej mężczyźni za pomocą dmuchanych kółek do zabawy w wodzie, przepłynęli graniczną rzekę Bug i w ten sposób nielegalnie przekroczyli granicę państwową z Ukrainy do Polski. - Po dopłynięciu do polskiego brzegu, przebrali się w suche ubrania i zamierzali jak najszybciej oddalić się w głąb kraju. W tym momencie do akcji wkroczyli funkcjonariusze SG, którzy zatrzymali całą czwórkę - podał Sienicki.

 

Po przebadaniu ich przez lekarza, nielegalni migranci zostali przewiezieni do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej, a następnie, po zakończeniu czynności administracyjnych, zostali przekazani służbom Ukrainy.

 

ZOBACZ: Pontonem przemycał papierosy warte 160 tys. zł

 

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 50 osób, które nielegalnie przekroczyły granice państwową. Dla większości z nich miejscem docelowym nielegalnej migracji miała być Europa Zachodnia.

ms/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie