Czarnek: ideologia LGBT i gender to neomarksizm

Polska
Czarnek: ideologia LGBT i gender to neomarksizm
PAP/Radek Pietruszka
Zdaniem Czarnka człowiek, który "bałby się swoich poglądów, nie byłby dobrą odpowiedzią na to, co się dzieje, zwłaszcza w świecie nauki"

Zdominowali nas ludzie lewicy. Minister, który bałby się swoich poglądów, nie byłby dobrą odpowiedzią na to, co się dzieje, zwłaszcza w świecie nauki - mówi minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek weekendowemu "Plus Minus", dodatkowi do "Rzeczpospolitej" .

Szef ministerstwa edukacji i nauki pytany przez dziennik, co ideologia LGBT ma wspólnego ze spójnymi wizjami świata zawartymi w komunizmie czy nazizmie odpowiedział: "Wspólny jest antropologiczny błąd, fałszywa wizja człowieka towarzysząca wszystkim tym ideologiom".

 

"Neomarksizm w czystej postaci"

 

- Dla mnie ideologia LGBT, gender, to neomarksizm w czystej postaci - powiedział w rozmowie z gazetą. Zastrzegł jednak, że nie porównuje aktywistów LGBT do neonazistów.

 

Zdaniem Czarnka człowiek, który "bałby się swoich poglądów, nie byłby dobrą odpowiedzią na to, co się dzieje, zwłaszcza w świecie nauki".

 

ZOBACZ: Minister Czarnek: jestem do bólu tolerancyjny

 

- To poprawność polityczna zagoniła konserwatystów do narożnika - powiedział minister "Rzeczpospolitej". - Zdominowali nas ludzie lewicy, którzy mają niewiele wspólnego z wolnością - wskazał. Dodał, że często są "radykałami, nietolerancyjnymi wobec światopoglądu konserwatywnego, chrześcijańskiego".

 

"Wolność dla wszystkich"

 

Szef resortu edukacji uważa, że teraz mamy taką sytuację, iż niektóre środowiska akademickie - jak powiedział gazecie - "atakują ministra posługując się zmanipulowanymi cytatami". - Ale tak naprawdę za to, że chce zagwarantować w świecie akademickim wolność - stwierdził.

 

- Czy ja powiedziałem, że chcę rugować z uczelni światopogląd liberalno-lewicowy? Że będę zabraniał profesorom wypowiedzi? - zapytał minister w rozmowie z dziennikiem. Według niego "tamta strona skarży konserwatystów, dąży do usunięcia ich z pracy".

 

ZOBACZ: Czarnek: wierzę, że po 18 stycznia dzieci będą wracać do nauczania stacjonarnego

 

Jak stwierdził w dzienniku, "może to przegięcie wywołało zapotrzebowanie na ministra, który będzie się wypowiadał jasno po stronie wolności dla wszystkich".

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie