Pochmurno, ale bez opadów. Prognoza na środę, 9 grudnia

Polska
Pochmurno, ale bez opadów. Prognoza na środę, 9 grudnia
Zdjęcie ilustracyjne/ fot. Pikist
Utrzyma się duży kontrast termiczny. Termometry po południu pokażą od minus 3 stopni na Suwalszczyźnie do plus 5 stopni na Śląsku

Nie spodziewamy się niebezpiecznych zjawisk, jednak nie oznacza to, że pogoda poprawi się. W większości regionów będzie pochmurno, bez opadów, z dużym zróżnicowaniem temperatury i ciśnienia.

W środę będzie się chmurzyć, ale miejscami występować będą przejaśnienia, a na południowym zachodzie także rozpogodzenia. Parasole się nie przydadzą, ponieważ padać nie powinno.
 

Między plusem i minusem

Utrzyma się duży kontrast termiczny. Termometry po południu pokażą od minus 3 stopni na Suwalszczyźnie do plus 5 stopni na Śląsku.
 
 
Wschodni wiatr będzie silny, chwilami może powiać porywiście do 40-50 km/h, najmocniej w województwach wschodnich, północnych i centralnych. Będzie potęgować uczucie zimna.
 
Prognoza na środę, 9 grudnia

Ciśnienie stabilne

Ciśnienie nadal będzie stabilne i wyniesie w samo południe wyniesie od 1011 hPa na południowym zachodzie do 1022 hPa na północnym wschodzie.
 
 
Warunki biometeorologiczne, z powodu silnego wiatru powodującego przeszywający chłód, będą niekorzystne. Meteopaci mogą odczuwać ból głowy, bezsenność, rozkojarzenie i rozdrażnienie.

W czwartek powiew zimy

W czwartek na południu, wschodzie i w centrum kraju pojawią się przejściowo obfite opady śniegu przechodzące wraz z ocieplającą się temperaturą w deszcz ze śniegiem i deszcz.
 
 
Miejscami na wschodzie, północy i północnym wschodzie może spaść do 5 centymetrów śniegu. Drogi i chodniki mogą być śliskie.
 
WIDEO - Oglądaj prognozę pogody Polsat News
  
Łukasz Mielczarek/ms/ Twoja Pogoda, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie